Přispějte na Pohádkové babičky a dědečky

Na stránce darujme.cz, kde organizace zveřejňují zajímavé myšlenky, na které pak shání finance, jsme i my za TOTEM zveřejnili jeden z našich projektů, benjamínků.

Od září 2019 naše seniorky a senioři čtou dětem v mateřských školkách. A my bychom rádi nabídli čtecí babičky a dědečky dalším dětem.

I díky vašim příspěvkům budou moci být v kontaktu s dětmi další seniorští dobrovolníci, jejichž rodiny jsou desítky či stovky kilometrů daleko nebo už mají pravnoučata odrostlá. Školky mají o naše Pohádkové babičky a dědečky velký zájem a seniory i děti to moc baví – potvrzuje to i čtecí babička paní Tolarová: „Tohle se mi strašně hodilo. Jsem ráda, že můžu dětem přečíst pohádku, mají radost stejně jako já.“

O našem projektu nedávno vyšla krásná reportáž na ČRo Plzeň, určitě si ji poslechněte: https://plzen.rozhlas.cz/plzenske-materinky-vyuzivaji-cteci-babicky-8094960#player=on.

Žádný příspěvek není malý a pomůže propojit další seniory s dalšími dětmi. Každý příspěvek dokáže udělat den hezčí jak babičkám či dědečkům, tak dětem. A za to moc děkujeme.

Napadá vás komu tuhle výzvu poslat dál?

Stejně tak je pro nás cenné přeposlání tohoto emailu těm, kteří by podle vás přispět mohli a udělalo by i jim radost podpořit tohle krásné potkávání se.