Rušný pátek v TOTEMu

Pátek v TOTEMu? Řeknete si jako malá sobota, ale kdeže… Náš domeček v Kaznějovské dnes praskal ve švech už od rána. V 8:00 začínaly rukodělné práce, kde skupinka žen věnovala přípravě na velikonoční dílničku v Národopisném muzeu a výrobě velikonočních dekorací. Dále se chystaly na výjezd do Prachatic (za Senzačními Seniory na přehlídku Senioři mají talent) s prodejní výstavou TOTEMových výrobků a vyráběly háčkované záložky do knížek.

V 10:00 poskytla zimní zahrada zázemí bazaru ošacení a doplňků pro ženy, které v TOTEMu tančí orientální tance. Dámy doplnily svou garderobu pro tréninky i vystoupení a při zkoušení bylo pěkně veselo. Následoval seminář Jak na nový web. Představili jsme vám novou podobu našich webových stránek a pomohli vám se na webu zorientovat, abyste věděli, kde hledat informace z poboček, kde najít TOTEMový rozcestník, jak se přihlásit k odběru novinek apod. Zároveň zde byl prostor pro vaše konkrétní dotazy, a tak jsme třeba zjistili, co vám na webu chybí a můžeme na tom pracovat. Jako každý pátek i dnes probíhal klubový stolní tenis, kde si přihlášení mohli trochu pinknout, trochu si rozhýbat tělo a prohodit slovo se stejně naladěnými lidmi.

Souběžně s ping-pongem probíhala v ateliéru tvořivá dílna malování na hedvábí. Malovalo se, zdobilo a kouzlilo s barvami na hedvábné šály a šátky. Od 14:00 v počítačové učebně začal kurz práce s chytrým telefonem, při němž se klienti učí, jak zvládnout základní ovládání moderních telefonů a jak je prakticky používat. A protože co člověk to různý typ telefonu pomáhal lektorovi a hlavně klientům praktikant Roman z Vyšší odborné školy v Ledecké ul.

V Kafíčku obsluhovaném naší seniorskou dobrovolnicí Janou si pak všichni příchozí mohli dopřát moučník s čajem či kávou a posilnit se tak před aktivitou nebo po jejím absolvování.

Fotky z dnešního dne najdete ZDE.