Stokrát přes La Manche suchou nohou

V únoru jsme se zapojili do mimořádné pěší štafety „La Manche na suchu“, kterou vyhlásil projekt SenSen, a celý měsíc jsme se poctivě hýbali a chodili všemi možnými cestami, abychom díky svým výkonům překonali Lamanšský průliv suchou nohou. S TOTEMem se do výzvy pustila téměř padesátka nadšených chodců, kteří moc dobře vědí (a na vlastní kůži to ověřili), že takový přirozený pohyb, jakým je obyčejná chůze, dokáže s tělem i duší hotové zázraky.

Když jsme začátkem března posčítali všechny únorové TOTEMové kilometry, vyšlo nám naprosto skvělé číslo: 3553 km. A to znamená, že jsme La Manche v jeho nejužším místě a ve 44 lidech překročili více než 100x.

A jak jsme obstáli v „konkurenci“ ostatních seniorských týmů? Došlápli jsme si na krásné 13. místo.

Chodecká štafeta ale byla víc o překonávání naší vlastní pohodlnosti než o soupeření mezi seniory. A nad pohodlností jsme zvítězili rozhodně všichni. Výzva, kterou dohromady přijalo přes 1 700 seniorů v 50 týmech napříč republikou, přinesla rekordní výsledky. Za jediný měsíc jsme společnými silami zdolali neuvěřitelných 159 057 kilometrů. Pomyslný kanál La Manche tak padl víc než čtyři a půl tisíckrát. Aby bylo ještě zjevnější, jaký úctyhodný výkon jsme předvedli, můžeme směle říct, že jsme téměř čtyřikrát dokola obešli celou zeměkouli.

Pro všechny účastníky letošní výzvy „La Manche na suchu“, která navázala na šest ročníků štafetového plavání Senzačních Seniorů „Přeplavme svůj La Manche“ (to se nemohlo uskutečnit kvůli pandemii koronaviru), připravil SenSen diplomy a pamětní listy. Tady je ten náš:

Za všechny vaše nachozené kilometry děkujeme!