TOTEM zůstává nadále pro naše aktvity uzavřený

Vážení a milí TOTEMoví klienti,

vzhledem ke zveřejněnému systému uvolňování karanténních opatření ze dne 14. 4. 2020 jsme se rozhodli pro následující postup, který se bude týkat všech aktivit realizovaných na všech třech pobočkách Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM, z.s.

Všechny pravidelné kurzy a aktivity zůstávají i nadále až do odvolání uzavřené. Podle současných informací odhadujeme uzavření minimálně do konce května. V průběhu měsíce května budeme reagovat na další vývoj situace a rozhodneme, v jakém režimu a zda vůbec otevřeme skupinové aktivity v měsíci červnu.  Tuto informaci obdržíte ještě v květnu. Zároveň vám sdělíme další postup ohledně financí, které jste zaplatili za kurzy za toto pololetí, a aktivity pak neběžely.

Abychom vám alespoň částečně nahradili náš obvyklý program, připravujeme pro vás alternativní programovou nabídku. Těšit se můžete na přednášky, koncerty, cestovatelská promítání a další program, který budete moci sledovat z pohodlí domova prostřednictvím internetu.Dále od nás obdržíte  TOTEMové noviny s úkoly, texty, inspiracemi a dalšími zprávami z TOTEMU. Ty vám do vašich poštovních schránek doručí naši dobrovolníci. V neposlední řadě chystáme tipy na TOTEMové vycházky v terénu, které vám zpestříme zajímavým programem. Sice se při nich osobně ještě nesetkáme, ale TOTEMové stopy najdete na každém kroku.

Podrobné informace najdete v posledním dubnovém týdnu zde na webových stránkách, ale také ve svých poštovních schránkách.

Pro případnou individuální konzultaci, řešení problémů je možné využít kontakty na jednotlivé kontaktní pracovníky:

  • Mgr. Veronika Máslová: TOTEM Bolevec, sociálně aktivizační služba pro seniory a OZP: tel.: 736 489 754, maslova@totemplzen.cz
  • Helena Vernerová, DiS.: TOTEM Bolevec, sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi: tel.: 732 773 858, vernerova@totemplzen.cz
  • Monika Molcarová: TOTEM Bolevec, aktivity pro veřejnost: tel.: 777 343 792, molcarova@totemplzen.cz
  • Mirka Vyšatová: TOTEM Doubravka: tel.: 733 746 598, vysatova@totemplzen.cz
  • Martina Červenková: TOTEM Nová Hospoda: tel.: 777 343 692, cervenkova@totemplzen.cz
  • Mgr. et Bc. Lenka Horová: TOTEM Bolevec, dobrovolnictví: tel.: 777 343 582, horova@totemplzen.cz
  • Bc. Vlastimila Faiferlíková: Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s., předsedkyně Správní rady: tel.: 736 489 755, faiferlikova@totemplzen.cz
  • Mgr. Petra Bláhová: Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s., místopředsedkyně Správní rady: tel.: 734 672 579, blahova@totemplzen.cz

V provozu stále zůstává krizová telefonní linka: 378 032 222, kde můžete v čase 9:00 – 15:00 hod. požádat o nákup, vyzvednutí léků nebo cokoli, na co si v současné chvíli netroufáte. Máme připravené dobrovolníky, kteří rádi pomohou, nebo se stanou vaším „přítelem na telefonu“.

Přestože v TOTEMu chybí život tak, jak jím byl plný, bezpečí vás, našich klientů, je pro nás prioritou. Nyní děláme vše pro to, abychom vás podpořili v období, které je pro mnohé těžké.

Nesmutněte, najděte si malé radosti v tom, co nabízí příroda na jaře, vezměte do ruky knihy, které jsou dávno odložené, věnujte se zahrádkám či svým koníčkům, drobným procházkám. To všechno dohromady jistě pomůže ke shledání ve zdraví v lepších časech.