TOTEMové vycházky v novém kabátě „Špacír na luft“

TOTEMové vycházky získávají nový kabát. Využíváme trasy, které jste možná vyzkoušeli na jaře, ale najdete na nich zcela nové úkoly. Pojďte se s námi projít na čerstvém vzduchu a zahrát si o knížku Jana Hajšmana: Plzeňsko-český slovník.

Jan Hajšman pro vás vybral 12 plzeňských slov, jejichž význam je třeba odhalit. Slova jsou rozmístěna na třech trasách Bolevec, Vinice a Doubravka Lobzy.
Mapky jednotlivých tras jsou ke stažení zde, nebo k vám možná doputovaly jako součást TOTEMových novin.

Na všech trasách jsou stejná slova, můžete si tedy vybrat tu trasu, kterou máte nejblíže domovu. Ale nic nebrání projít si trasy všechny, vždyť o pohyb nám jde touhle aktivitou nejvíc.

A jak bude probíhat hra o knížku?

Na trasách najdete vyvěšené TOTEMové cedule se slovy z plzenštiny. Zkuste z nabízených možností vybrat, co tato slova znamenají.
Pozor, v některých případech může být správných více možností.
Odpovědi ve tvaru pořadového čísla slova a vybrané možnosti (např. 1b, 2b+c, 3a…) zasílejte spolu s kontaktem na vás na email hra@totemplzen.cz nebo doneste do poštovních schránek na pobočky TOTEMu na Doubravce (Těšínská 26) nebo v Bolevci (Kaznějovská 51).
Za každou správnou odpověď získáte 1 bod, za každou špatnou vám bude 1 bod odečten.

Hra bude ukončena 20.12.2020. Ještě před Vánoci vyvěsíme správné odpovědi a výsledky hry na naše webové stránky a odměníme ty nejúspěšnější z vás.

Takže hurá „Špacír na luft“!