Víkendu otevřených ateliérů se letos zúčastní i TOTEM

O víkendu 25. – 26. září proběhne v Plzni již 6. ročník Víkendu otevřených ateliérů. Do této akce se loni zapojilo 151 umělců, 61 zastávek s uměním a zúčastnilo se přes 5 000 návštěvníků. Letos  jsme se i my rozhodli přiložit ruku k dílu. V neděli v našem Boleveckém sídle otevřeme veřejnosti nejen dvě výstavy v naší galerii, ale zveme Vás i do dílny, kde si sami budete moci něco vytvořit.

 

Čekají na Vás dvě výstavy. Autorkou první z nich je Jana Bystřická. Ta nám představí své obrazy kreslené suchým pastelem. Druhá výstava, nazvaná „10 barevných let“, bude naopak složena z výtvarných děl několika účastníků Kurzu pro seniory Ateliéru Plzeň, z.s. Jejich společným jmenovatelem je, že všechna vznikala pod vedením Mgr. Petry Horákové.

 

Pokud nejste fanoušci prohlížení cizích děl, ale raději si umění užíváte během jeho tvoření, tak nezoufejte. Máme pro Vás, mimo dalších výtvarných aktivit, připravený i kurz malování na hedvábí. Budete si moci vyzkoušet různé techniky této zajímavé činnosti a vyrobit pomocí nich šátek nebo šálu jako jedinečný doplněk oblečení pro sebe, či jako dárek pro někoho blízkého. V našem ateliéru si také budete moci koupit krásný košíček z pedigu a podívat se, jak se vyrábí.

 

Pro klidný průběh Malování na hedvábí je ideální rezervovat si na něj čas přes email: rezervace@totemplzen.cz. Poplatek bude pokrývat náklady spojené s konkrétním výrobkem.