Lumír Olšovský a Pavel Bár hosty našeho pořadu

V pondělí 30.1.2023 proběhla v Bolevci další z řady besed Na kus řeči s…, které již 11 sezónu připravuje a moderuje Stanislav Jurík.

Paleta hostů za ty roky (od roku 2012) je velmi pestrá a každý z pozvaných hostů přináší divákům jiné téma. Tématem poslední besedy byl muzikál, divadlo a vůbec „prkna, která znamenají svět“. Pozvaní hosté byli úžasní a plný sál vděčně naslouchal jejich vyprávění.

Lumír Olšovský, šéf muzikálu a Pavel Bár, dramaturg muzikálu hodinu bavili diváky i moderátora až měla Kristýna Voříšková, která besedu překládala do znakového jazyka, úplně „zavařené ruce“.

Dozvěděli jsme se, jaká je cesta nového muzikálu na scénu divadla, jaká byla cesta k divadlu obou hostů i jaká byla jejich cesta do DJKT v Plzni. Lumír Olšovský také prozradil, že se hraje „za každou cenu“ , i když to mnohdy přináší nemalé úsilí, které divák ale nesmí poznat. A Pavel Bár na sebe přiznal, že okolí Plzně zná mnohem lépe, než Lumír Olšovský. Na rozdíl od něj vyráží či vyrážel i na kole mnohem dál, než do Sadového okruhu v centru, kam společně občas na vycházky míří i teď, když je pracovní vytížení veliké.

Beseda byla krásnou tečkou za lednovými akcemi a společně s našimi návštěvníky si již užíváme únorový program.

Za krásné fotografie děkujeme Milanu Svobodovi.

A beseda 27.2.2023 bude tentokrát z jiného soudku, pozvání přijal Ing. Jan Zdebor, CSc. – proděkan fakulty strojní ZČU v Plzni, odborník na jadernou energii, včelař a také velký příznivec a lektor TOTEMu.