Dopoledne plné her v mateřské škole

Každý měsíc pravidelně vyrážíme s našimi dobrovolnicemi z řad seniorek do některé z mateřských školek, abychom tam s dětmi buď tvořili, nebo si užili zábavu při různých hrách, a nemusí jít jen o ty deskové.

V září jsme společně navštívili mateřskou školku v plzeňské Úslavské ulici. A protože jsme tam před prázdninami společně tvořili, tentokrát jsem s sebou vzali různé netradiční a logické hry a hlavolamy. Děti měly možnost si všechno vyzkoušet, se složitějšími hrami jsme jim trochu pomáhali, ale stejně můžeme říct, že nás jejich šikovnost velmi překvapila. Mezi dětmi byli i tací, co dokázali vyndat ježky z klece, vrátit složité tvary do krabičky, postavit židličky do pyramidy nebo pyramidu na špičku.

Dětem jsme nakonec dali i hlavolamy určené pro dospělé a i tam byly zaznamenány veliké úspěchy. I když se nepodařilo hlavolam vyřešit, přesto byly děti velmi trpělivé a opakovaně zkoušely různé možnosti. Celá akce byla moc fajn a už se těšíme na další takové setkání

Zveme všechny, co by se na podobné akci chtěli podílet, aby nás kontaktovali. Rádi vás vezmeme s sebou nebo přijdeme právě k vám.

Sledujte náš TOTEMový rozcestník, kde najdete další podrobnosti.