Hledáme pohádkové čtecí babičky a dědečky

Víte, kdo jsou pohádkové čtecí babičky a dědečkové? V programu Přečti se příjemným a nenásilným způsobem spojuje svět seniorů a dětí. Senioři docházejí do mateřské školky předčítat pohádku. Děti tak získávají „svou“ kouzelnou babičku či dědečka a ti zase na oplátku mohou načerpat energii z nefalšované dětské radosti.

Jestli se i vy chcete stát součástí něčeho smysluplného, hledáme právě vás!

Staňte se pohádkovou čtecí babičkou či dědečkem

Budete pak pravidelně (jednou týdně) docházet do mateřské školky a číst dětem asi půlhodinku pohádky. Odměnou vám bude nefalšovaná dětská radost ze setkání se svou babičkou či dědečkem. Přihlášeným seniorům hledáme školku, která je co nejblíže jejich bydlišti. Pokud budete mít zájem o konkrétní školku, pokusíme se vám vyjít vstříc.

Chcete-li získat představu o tom, jak takové návštěvy s pohádkovou knížkou a mezigenerační čtení ve školkách probíhají, můžete si poslechnout rozhlasový příspěvek Plzeňské mateřinky využívají čtecí babičky (ČRo Plzeň, říjen 2019) nebo zhlédnout televizní reportáž Dětem čtou pohádkové babičky (TV ZAK, leden 2020).

Navíc, v době, kdy se děti v mateřinkách se seniory nemohly potkávat, jsme připravili několik videopohádek. Najdete je na TOTEMovém youtube kanálu https://1url.cz/kzO8d. a můžete si díky nim doladit svůj obraz o tom, jak takové čtení ve školkách probíhá. I když v tomhle případě neuvidíte ty malé nadšené posluchače, kteří hltají každé pohádkové slovo.

Zaujal vás tento program a chcete se stát jeho součástí?

Kontaktujte koordinátorku Blanku Sýkorovou na tel. 773 319 273 nebo emailem novahospoda@totemplzen.cz.

 

Abychom propojili a vzájemně seznámili plzeňské čtecí babičky a dědečky, je součástí programu také Klub pohádkových čtecích babiček a dědečků, který se již teď na jaře začne opět scházet. Získáte tak prostor pro společné sdílení svých zážitků, můžete si s „kolegy a kolegyněmi“ vyměnit své zkušenost a vzájemně načerpat inspiraci.