Hvězdné dekorace ze svačinových sáčků

V TOTEMu Nová Hospoda jsme se opět pustili do tvoření. Tentokrát jsme vytvářeli hvězdné dekorace do bytu a jako hlavní materiál pro jejich výrobu jsme použili obyčejné papírové sáčky na svačinu.

V zimě nám hvězdy jako velké sněhové vločky zdobily prostory našeho novohospodského TOTEMu, ale určitě se dají využít i v jiném ročním období. Skvěle poslouží jako výzdoba při dětské párty nebo na zahradní slavnosti. Navíc, hvězdy nemusí zůstat sněhově bílé, můžete je (jako my) nastříkat barvou ve spreji nebo při tvoření s dětmi sáhnout po foukacích fixech a dát papírovým hvězdám barevný nádech.

Práce nás všechny společně bavila, vyzkoušeli jsme několik různých druhů stříhání a různé kombinace sáčků. Každý z nás přispěl vlastním návrhem, jak by šel sáček ještě jinak prostříhat, otevírat nebo skládat. I jediný přítomný muž, který s námi sice netvořil, přispěl svými nápady a hvězdy vyztužil obyčejnou špejlí, takže šly poté lépe otevírat. Také vymyslel, jak do papírové hvězdy dostat světýlka, aby na letní párty krásně zářila. Při tvoření jsme si povídali i o tom, co by nás ještě bavilo, jaké techniky by si kdo chtěl vyzkoušet. Nejvíce asi všechny zaujalo tvoření z věcí, které má každý doma. Třeba se k nám přidáte i vy a dorazíte do TOTEMu Nová Hospoda na některou z tvořivých dílen.

Další dílna proběhne hned v dubnu a najdete ji co v TOTEMovém rozcestníku – ten dubnový vychází poslední březnový pátek. Pokud se budete chtít k našemu tvoření připojit, nezapomeňte si rezervovat místo. Můžete volat na tel. číslo 777 343 692 nebo se přihlásit přes email: novahospoda@totemplzen.czzajickova@totemplzen.cz.

A jestli si mezitím zkusíte vyrobit hvězdnou dekoraci doma a chtěli byste poradit, jak na to, podívejte se na naše video na TOTEMovém You Tube kanálu.