JablkoHraní na Nové Hospodě – odpoledne plné her a mezigeneračního setkávání

Na Nové Hospodě proběhl další ročník již tradiční akce, JablkoHraní. Letošní ročník se nesl v duchu her, tvoření, sportování, mlsání, povídání si, setkávání se s přáteli.

Díky našim skvělým dobrovolníkům byla pohodová a příjemná atmosféra, která přímo lákala ke zdolávání úkolů na stanovištích, které jsme si letos pro děti připravili.

Děti měly za úkol projít bludiště a pomoci tak najít zatoulaná jablíčka, překonat překážky s košem plným jablíček, najít podzimní plodiny a jejich listy, vytvořit mašli na ocas podzimnímu drakovi, projet trasu na koloběžce a získat odpověď na otázku a také si ve tvořivé dílničce vyrobit jablíčko a nazdobit si ho.

Po splnění všech úkolů na jednotlivých stanovištích byl pro děti v cíli připraven poslední úkol – složit a slepit podzimní obrázek z jednotlivých částí, které postupně nasbíraly na stanovištích. Jako odměna na děti čekalo kouzelné jablíčko ze Sadů Nebílovy a další drobné pozornosti.

Měli jsme velkou radost, že do plnění úkolů se zapojily nejen děti, ale i jejich rodiče, prarodiče a odpoledne plné her tak bylo rázem místem mezigeneračního setkání a dovádění napříč generacemi. JablkoHraní nám propojilo generace a opět platilo, že kdo si hraje, nezlobí.

Už teď se těšíme na další ročník této milé akce.