Jaké to je když se neslyšíme?

Nebojte, neřešíme poruchu sluchu, ani komunikační šumy, ale prostý nedostatek prostoru V TOTEMu na Nové Hospodě, tedy špatnou akustiku, která ve svém důsledku, ale tak „prostá není“. V dubnu 2021 jsme od města Plzeň získali do pronájmu krásné prostory v Prostřední ulici 48 a jak to jen situace dovolila, začali jsme nabízet různé programy pro seniory, ale i další generace. Již po prvních setkáních například skupin při trénování paměti, ale bylo jasné, že „něco nehraje“.

Bohužel se ukázalo, že prostory nemají vyřešenou akustiku a to natolik, že se účastníc byť sedící u sebe neslyší. Pokud mluví více lidí, už vůbec není možné porozumění. Natož pak vykouzlit pocit, že je vám v TOTEMu na Nové Hospodě dobře.

Naštěstí nám pomocnou ruku nabídli Divadelní služby Plzeň a s jejich odborným pohledem a financemi z Nadačního fondu Tesco a Magistrátu města Plzeň Odboru sociálních služeb se podařilo problém vyřešit.

Akustických panelů na stěnách si možná ani nevšimnete, krásné závěsy ladně splývajících až na zem vás ale určitě zaujmou a oboje dohromady problém opravdu vyřešilo a můžeme se naplno věnovat aktivitám, při kterých nám bude opravdu dobře.