Jarní tvoření s dětmi z MŠ

Na květnové tvoření s dětmi z MŠ v Korandově ulici jsme si přichystali trochu složitější tvoření. Měly za úkol pomocí korálků dozdobit květiny, které jsme pro ně připravili z drátku.

Děti si mohly vyzkoušet, jak těžké je si drátek uštípnout kleštičkami, některé dokonce držely kleštičky v ruce poprvé. Poté na drátek navlékaly korálky, které různě namotávaly na květiny. Korálky jsme měli připravené velké, malé, ale i ty úplně nejmenší. Každý si mohl libovolně vybrat, se kterými korálky chce tvořit. Některé děti sáhly i po těch nejmenších a krásně všechno zvládly navléknout. Dokonce i kluci seděli, pracovali a ani nedutali, jak byli zabráni do práce. Byla to trochu volná tvorba a děti tvoření moc bavilo a užívaly si ho. Květiny nám rozkvétaly přímo pod rukama, jedna byla hezčí, než druhá.

Při tvoření nám opět pomáhaly naše milé seniorky z řad dobrovolníků, kterým moc děkujeme. Bez nich by nebyla atmosféra tak pohodová a tvůrčí. Na konci tvoření jsme pro ty, kteří už měli hotovo, vytáhli super hru Twister, kde si děti mohly vyzkoušet svůj postřeh a znalost barev. A také to, jestli ví, kde je levá a kde pravá. Dětem se tato hra moc líbila a určitě se u nás v TOTEMu Nová Hospoda nehrála naposledy. Třeba při příštím mezigeneračním setkání se na ni opět dostane.

Chtěli byste také zažít dopoledne strávené v dětské společnosti? I v měsíci červnu pro vás tato setkání chystáme. Sledujte náš TOTEMový rozcestník a zarezervujte si místo: 777 343 692, novahospoda@totemplzen.cz.