Letní příměstské tábory na Nové Hospodě

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM Nová Hospoda, p. s. ve spolupráci s TJ Sokol Nová Hospoda disponuje zázemím klubovny, venkovních sportovišť, tělocvičny i blízkého lesa a v neposlední řadě i nabídkou stravování v restauraci Sokolovna. To vše tvoří ideální podmínky pro uspořádání příměstského tábora. S aktivitami pro malé klienty máme v TOTEMu bohaté zkušenosti – kromě příměstských táborů pravidelně pracujeme s dětmi v rámci mentoringových programů a organizujeme i kreativní dílny, dětské dny a další akce.

To vše nás přimělo zorganizovat hned dva běhy letního příměstského tábora, jeden týden v červenci, druhý pak na konci srpna.

Červencový příměstský tábor proběhl ve dnech 22. – 26.7. 2019.

Od pondělí do pátku nás čekal pestrý program, tvořili jsme (trička, loutky, zápisníky, butony…), navštívili Muzeum loutek, seznámili jsme se s úžasnou canisterapeutickou psí slečnou Májou, dozvěděli jsme se, jak vypadala škola a školní výuka před mnoha desítkami let (děkujeme paní Půtové a paní Fischerové, účastnicím kurzu Trénování paměti v TOTEMu Nová Hospoda, za nesmírně milou návštěvu), řádili jsme v přírodním koupališti na Sulkově (to vedro…), v lese jsme stavěli skřítčí domečky a…
Mohli bychom psát ještě dlouho, protože zážitků byla opravdu velká spousta.

Pro druhý termín letního příměstského tábora jsem si vyhradili poslední prázdninový týden, 26. – 30.8. 2019.

Pondělí dopoledne jsme strávili se psem Festem, který se inspiroval Totemovou canisterapeutickou fenkou Májou – a splnil svoji roli bez ztráty kytičky. Odpoledne jsme navštívili Útulek pro zvířata v nouzi Plzeň, kde se nám věnoval pan Martin Kuna.
V úterý zábavná vlastivědná procházka Plzní, odpoledne tvoření, ve středu celodenní výlet do Plas, kde jsme vyrobili krásné mozaiky v Centru stavitelství a navštívili ZOO Plasy. Ve čtvrtek spousta radosti a her v Muzeu loutek, odpoledne opět krásné výrobky z naší tvořivé dílny – a ani jsme se nenadáli a byl tu pátek, kdy jsme se vydali na výlet do Starého Plzence. Tam jsme se od staroplzenecké rodačky Hanky Karnoldové dozvěděli spoustu zajímavostí z historie Starého Plzence – a jako závěrečná tečka našeho programu jsme společně piknikovali u rotundy na Hůrce.
Na zpátečné cestě do Plzně si děti domlouvaly, že se příští rok určitě na Letním příměstském táboře v TOTEMu Nová Hospoda zase sejdou, což pro nás, organizátory tábora, byla ta nejlepší pochvala.

Fotografie z příměstských táborů jsou ke shlédnutí:

Letní příměstský tábor NH 7/2019

Letní příměstský tábor NH 8/2019