MamaCamp v TOTEMu Nová Hospoda podruhé

Dne 10. června 2019 se v TOTEMu Nová Hospoda uskutečnil v pořadí druhý MamaCamp. Neboli neformální setkání maminek, tatínků, nemaminek, netatínků, zkrátka všech lidí, kteří mají co říct a chtějí se o „své téma“ podělit s ostatními – ať už formou přednášky, semináře nebo workshopu.

Témata mohou být opravdu různorodá – od výchovy dětí, životní styl, work-life balance po bylinkářství, zahradničení atd. atd. Každý, kdo se zaregistruje, si může vyzkoušet, jaké to je vystoupit a mluvit před lidmi.
Vítáni jsou samozřejmě i ti, kteří se MamaCampu účastní „jen“ jako posluchači.

A co znamenal červnový MamaCamp pro přihlášené účastnice?

Mít den pro sebe. Mít zajištěné hlídání svých ratolestí skvělými dobrovolnicemi a dobrovolníky. Setkat se s dalšími maminkami, které řeší podobné problémy, jsou inspirativní, mají co říct. Získat tipy na využití věcí denní potřeby pro rozvoj jemné motoriky našich dětí (a často i vlastní…). Povědět si – a vzájemně se povzbudit – jak se nám daří naplňovat tvrzení Spokojená máma = spokojené dítě. Dozvědět se další informace o zdravé výživě, zelených potravinách. Nechat se zkrášlit a získat rady pro 5-minutové ranní líčení. Porovnat si svoje zkušenosti se zkušenostmi ostatních, podpořit se v mnohdy nelehké rodičovské a mateřské roli. Slyšet názory druhých. Mluvit o respektu, optimismu, únavě, syndromu vyhoření, strachu i radosti. Sdílet.

Děkujeme všem, kteří se na MamaCampu podíleli!