Mezigenerační setkávání nás baví

V TOTEMu Nová Hospoda probíhají pravidelně krásné mezigenerační aktivity. Docházejí k nám děti z mateřských školek, které s námi a s našimi milými seniorkami tvoří.

Jak takové setkání probíhá?

Pro děti je připraveno zábavné a hravé tvoření, které rozvíjí jejich fantazii, kreativitu a jemnou motoriku. S dětmi se v TOTEMu při tvoření setkávají seniorky, které jim pak pomáhají s vyráběním a u toho si povídají a užijí si společně spoustu legrace.

Při tvoření jsme pracovali s lisem na papír Big Shot, který vytváří krásné strukturované papíry, ze kterých jsme pak vytvářeli jedinečná přáníčka. Také jsme využili papírové muffinovými košíčky, z nichž vznikly krásní motýlci a květiny. Děti si při jejich tvoření dokonce vyzkoušely lepení tavnou pistolí a moc se jim práce líbila.

Jde vždy o milé setkání, ze kterého odcházejí spokojené a rozzářené děti a my, dospělí, máme dobrý pocit, že se setkání podařilo.

Chtěli byste se takového společného tvoření zúčastnit? Napište nám na novahospoda@totemplzen.cz nebo sledujte náš TOTEMový rozcestník, kde najdete aktuální termíny našich mezigeneračních setkání.