Nezapomínejte na svůj mozek…

Každoročně v březnu probíhá velká osvětová akce Národní týden trénování paměti (13.–19. 3. 2023), v rámci které se konají stovky přednášek a ukázkových lekcí trénování paměti. Na jednu takovou můžete zavítat i do TOTEMu, tentokrát na Novou Hospodu, kde si pro vás Jarka Zajíčková připravila odpolední ukázkovou lekci  trénování paměti:

13. 3. 2023 PROČ JE DOBRÉ TRÉNOVAT SVOJI PAMĚŤ

Dozvíte se užitečné informace o mozku a paměti, ukážete si (a hned si také vyzkoušíte) různé typy cvičení – koncentrační cvičení, cvičení na slovní zásobu, smyslová cvičení, kreativní cvičení a představíme si i různé techniky trénování paměti. Na ukázkovou lekci je třeba si zarezervovat místo – pro rezervaci využijte tel. 777 343 692 nebo e-mail novahospoda@totemplzen.cz.

Ale pozor! Pro správné fungování mozku (a tím pádem i paměti) je nezbytný pravidelný pohyb, který prospívá nejen naší fyzické kondici, ale i té duševní. A na to často zapomínáme. Proto vám nabízíme hned dvě příležitosti, při kterých si v rámci Národního týdne trénování paměti můžete provětrat hlavu a dopřát svému mozku pořádnou dávku kyslíku, aby mu to lépe a bystřeji myslelo.

16. 3. 2023 Z TLUČNÉ NA NOVOU HOSPODU

Společně s TOTEMem Doubravka se můžete vydat po cyklostezce z Tlučné přes Vejprnice až na Novou Hospodu. Trasa je cca 7 km dlouhá. Těší se na vás Mirka Vyšatová, která vás pohodovou vycházkou provede. Bližší informace a přihlášení: tel. 733 746 598, e-mail doubravka@totemplzen.cz

17. 3. 2023 CHODÍME PRO MOZEK

S TOTEMem Bolevec se během přibližně 6kilometrové vycházky s nordicwalkingovými holemi (nabízíme je k zapůjčení) pěkně rozhýbete a zároveň nenecháte zahálet ani mozek – vycházku si zpestříme zábavnými hříčkami a cvičením. Bližší informace a přihlášení: tel. 377 260 425, e-mail rezervace@totemplzen.cz

Oběma akcemi v terénu se připojujeme k celorepublikové výzvě Pochod pro mozek pražské organizace Právě teď! o.p.s.