Opékání buřtů k jaru patří

Není nad to, když se po procházce můžete zastavit na něco na zub. Asi tak uvažoval jeden z našich členů výpravy, když pro nás všechny připravil překvapení na naši dubnovou kondiční vycházku po okolí Nové Hospody, která se uskutečnila ve čtvrtek 14. dubna.

Naše kroky jsme tentokrát nasměrovali do nedalekých Vejprnic a vydali jsme se do nich cestou asfaltovou, tedy po cyklistické stezce, která začíná nedaleko našeho TOTEMového centra na Nové Hospodě u železničního viaduktu. I díky tomu se mohli zapojit naši klienti, kteří poslední výšlap na Krkavec museli vynechat kvůli obtížnosti terénu.

Ve čtvrtek nám počasí přálo. Tak krásný a slunečný den už spíš připomínal první letní dny. Na obloze ani mráčku, sluníčko hřálo a my jsme se tak mohli vydat za něčím, o čem jsme na počátku cesty neměli ani netušení. Během cesty se naše tváře rozradostnily pohledem na jarně se naparující labuť na rybníčku poblíž Vejprnic. Samotnou cestu jsme si zpestřili příhodami a vtipy – o dobrou náladu tak nebyla nouze.

A co nás tedy čekalo v cíli? Návštěva chatičky jednoho z našich členů výpravy a malé překvapení. Připravil si totiž pro nás občerstvení, které se vždycky po takové procházce hodí. A k tak krásnému dni patří jednoznačně opékání buřtů. A to bylo to pravé ořechové. Všichni jsme společně usedli k ohýnku, napíchli jsme buřt na klacek a už se vzduchem linula vůně naší svačinky. A zábava tak pokračovala dále v plném proudu.

Našemu hostiteli patří velký dík a my se můžeme těšit na další vycházku. Naše kroky budou tentokrát směřovat na Valchu a už teď je jasné, že ani tam nás milé překvapení v cíli nemine.