Pletli jsme pro pěstouňátka

Úterý 9. 6. 2020 byl pro novohospodské TOTEMové seniorky velkým dnem!

V únoru jsme v TOTEMu Nová Hospoda uspořádali tvořivou dílnu „Pleteme pro pěstouňátka“. Seniorky zde začaly plést nebo háčkovat oblečky pro miminka, která svůj život začínají v péči pěstounek na přechodnou dobu. Stále se totiž rodí děti do rodin, které se o ně nemohou nebo nechtějí postarat. Tato miminka se pak předávají do péče přechodných pěstounek a ty se o děťátka láskyplně starají do doby, než se situace dítěte vyřeší. Ať už adopcí, dlouhodobou pěstounskou péčí nebo návratem do vlastní rodiny, která si mezitím upravila podmínky a o miminko se může starat.

Pěstounky na přechodnou dobu těmto dětem celou dobu své péče schraňují různé vzpomínky, aby děťátko v pozdější době nevnímalo svůj start do života  jako bílé místo na mapě. Děti s sebou vedle dalších věcí dostávají první čepičky, bačkůrky, kabátky.

A naše skvělé TOTEMové babičky dobrovolnice se rozhodly pro miminka v pěstounské péči ony „babičkovské“ vzpomínky vytvořit! Celou dobu rouškovou pilně pracovaly, až konečně nastal den, kdy jsme hotové výrobky mohly pěstounkám předat. Ty samozřejmě dorazily i se svými současnými pěstouňátky a tak byla klubovna plná krásné dětské energie, radosti a pocitu z dobře vykonané práce. Moc děkujeme!