Pohádkové čtecí babičky znají recept na nesmrtelnost

„Tak děti, hezky se uložte, přikryjte a poslechněte si pohádku od babičky Arnoštky“. I tak může vypadat chvilka ve školce, kterou díky programu Pohádkových čtecích babiček zažívají TOTEMové seniorky.

Pohádkovými čtecími babičkami nebo dědečky jsou senioři, kteří jednou týdně (nebo dle dohody) docházejí číst pohádky do mateřských školek. Školku společně vybíráme tak, aby byla vždy co nejblíže místu, kde čtecí babička nebo dědeček bydlí, nebo v takovém místě, kde se často pohybuje.

V roce 2023 četlo dětem 29 seniorek, které docházely do 27 mateřských školek. Dohromady dětem ve školkách věnovaly 525 hodin pozornosti, laskavosti, pohlazení. Ale i opačně. Každá z babiček získala průměrně 18 hodin pozornosti od dětí. A možná také smíchu…a jak víme, 5 minut smíchu prodlužuje život o 1 rok. Jestli tohle tedy není cesta k nesmrtelnosti?

Chcete se i vy připojit k našim pohádkovým čtecím babičkám a dědečkům?

Napište nebo zavolejte, rádi vám podáme bližší informace.

Kontaktní osoba:

Mgr. et Bc. Blanka Sýkorová
tel.: 773 319 273
e-mail: sykorova@totemplzen.cz

Další krásné okamžiky zažívají naši senioři i při mezigeneračních programech pro mateřské školky, nebo na akcích pro veřejnost. I v roce 2023 jich proběhla celá řada. Leckdy byla možnost potrápit své mozkové závity při práci s hlavolamy, nebo dětem pomoct najít cestu řešení. Jindy se společně tvořilo, pohádkové babičky se setkávaly ve svém klubu, prostě se toho děje tolik, že byste měli být u toho a ozvěte se.

Za podporu projektu Propojením generací proti osamělosti seniorů děkujeme:

 

 

A naladit se můžete z krásných fotografií.