Pojďte s námi tvořit do školek

Celé první pololetí letošního roku jsme se pravidelně scházeli s dětmi z mateřských školek. A od září tomu není jinak – pokračujeme v mezigeneračním setkávání. Paní učitelky s dětmi jednou měsíčně přijíždějí za námi na Novou Hospodu a jednou měsíčně naopak my dojíždíme za nimi přímo do školek.

A jak takové setkání vypadá?

Na výběr máme ze dvou možností. Buď se s dětmi setkáme nad různými hrami a hlavolamy nebo společně tvoříme. Při tvoření i při hře s hlavolamy nám pomáhají naše dobrovolnice seniorky, pro které je to příjemné zpestření jejich běžného programu. Benefitem je radost, kterou vidíme v očích dětí, když se jim práce daří. Během jara jsme společně vytvořili květiny z drátu a korálků, papírová přáníčka, zápichy ve tvaru květin a motýlků a mnoho dalších věcí. Nyní jsou na programu podzimní dekorace a spousta jiných věcí.

Chcete se k nám přidat?

Není nic snazšího, než sledovat TOTEMový rozcestník a včas dát vědět, že chcete být u toho. Tvoření a hraní s dětmi z mateřských školek probíhá většinou v dopoledních hodinách v pondělí, ideálně 1x za 14 dnů. Podrobnosti najdete vždy na našem webu nebo v právě v TOTEMovém rozcestníku.

Těšíme se na vás.