Předvánoční setkání – staňte se pohádkovou čtecí babičkou nebo dědečkem

Přemýšlíte o tom, že byste se stali pohádkovou čtecí babičkou nebo dědečkem? Přijďte se podívat na naše předvánoční setkání v TOTEMu na Nové Hospodě.

Na tom samém místě máme na starosti skvělý projekt, který pomáhá propojit seniory s dětmi. A o co se jedná? Babičky a dědečkové docházejí do mateřských školek číst dětem pohádky. Jednoduchá a prostá činnost, která ale přináší tolik radosti.

Čtení probíhá ve školkách, kdy do třídy k dětem přichází jejich čtecí babička nebo dědeček a čte dětem před spaním jejich oblíbené pohádky nebo vypráví příběhy ze života. Každý, kdo se zapojí do tohoto projektu, se stává i členem Klubu čtecích babiček, který v rámci celé republiky čítá několik stovek zástupců.

V rámci klubu máme možnost se několikrát v roce sejít i mimo běžný čas čtení ve školkách, popovídat si o svých zážitcích a o radostech, které nám projekt přináší, společně se potkáme u dobré kávy a třeba i u nějakého hezkého programu.

Tentokrát bude program výtvarně zaměřený –  společně vyrobíme pro „naše“ děti ve školkách drobné dárečky, které budou moci čtecí babičky a dědečkové předat dětem před Vánoci. Zároveň rádi uvítáme i nové zájemce z řad veřejnosti, kterým na setkání přiblížíme celý program. Přijít tedy může každý, koho projekt zajímá, kdo by se ráda zapojil a potřebuje podrobnější informace.

Setkání proběhne u nás v TOTEMu na Nové Hospodě
29. 11. 2022 od 13:30 hodin.

Čtení ve školkách probíhá zpravidla jednou týdně, frekvence čtení je vždy na dohodě s konkrétní školkou a dobrovolníkem. Některé školky mají vlastní knížky, ze kterých se čte, ale pokud čtecí babička nebo dědeček přijde s vlastním nápadem, určitě se nebrání tomu, vyzkoušet něco nového.

Kromě čtení se může čtecí babička nebo dědeček zúčastnit i další mezigenerační aktivity, kterou pro školky zajišťujeme. Dvakrát do měsíce navštívíme vybranou školku, nebo školka navštíví nás v naší pobočce a společně si užijeme hravé nebo tvořivé dopoledne. Jsme rádi, že se nám daří propojovat právě tyto dvě skupiny, protože senioři a jejich laskavý přístup vždy děti obohatí a děti naopak dodají tolik potřebnou životní energii.

V případě zájmu o program Pohádkové čtecí babičky a dědečkové se na nás můžete obrátit, rádi vám sdělíme podrobnější informace (ty můžete najít také zde.)

Kontaktní osoba:
Mgr. et Bc. Blanka Sýkorová
Tel.: 773 319 273, e-mail: sykorova@totemplzen.cz

Pohádkové čtecí babičky a dědečky v TOTEMu podporuje Nadace Kooperativa.