Přijďte si s námi užít mezigenerační setkávání i vy

Nikdy nevíme, co nás na těchto setkáních potká, čím jsme si ale jisti, je fakt, že nás to bude velmi bavit.

Celý loňský rok jste nás mohli potkat při akcích připravených pro různé generace – na tvořivých dílnách a hravé kavárně pro děti z mateřských školek, při vytváření přáníček, zápichů motýlků nebo kytiček z korálků a při dalších tvořivých aktivitách. Také jste se s námi mohli setkat u zdolávání různých hlavolamů a rébusů v rámci hravé kavárny, kterou připravujeme pro mateřské školky.

Zúčastnili  jsme se i tradičních akcí jako jsou JablkoHraní, Oslava dne dětí, Adventní dílny a Muzejní noc v Pivovarském muzeu. A mimo tyto jednorázové akce jsme zrealizovali i dva běhy příměstských táborů v červenci a v srpnu.

Na všech těchto akcích nám pomáhají naši dobrovolníci z řad seniorů. Bez nich by to nikdy nebylo úplné. Vidíme nadšení jak v očích dětí, tak i u dospělých všeho věku.

Dobrovolníci dostávají na starosti činnosti, při kterých potřebujeme pomoc, ale třeba i ty, o kterých víme, že je něčím zajímavým obohatí. Ve školkách je hlavní náplní motivovat děti k tvoření, povídat si s nimi o tom, co děti baví, co mají rádi. V průběhu hravé kavárny s dětmi řeší složité rébusy a hlavolamy a společně se snaží složit nebo rozložit hlavolam, poskládat kostičky k sobě nebo prostě přijít na to, co by se s tou kterou „hračkou“ mohlo dělat. Nadšení, když se podaří přijít na princip, je vždy nefalšované a nás to velmi těší pozorovat.

Na velkých akcích pro veřejnost nám dobrovolníci pomáhají s koordinací celé akce, také zajišťují aktivity na jednotlivých stanovištích, jsou k ruce dětem, pro které to všechno děláme.

Chcete se i vy stát dobrovolníkem a pomáhat nám při programech s dětmi?

Můžete nás kontaktovat na telefonním čísle: 777 343 692 nebo na emailové adrese: novahospoda@totemplzen.cz.