Setkání Klubu čtecích babiček a dědečků

Ve čtvrtek 21. 4. proběhlo setkání Klubu čtecích babiček a dědečků v knihovně ve Skvrňanech. Klub se sešel poprvé po covidové pauze a setkání bylo neobyčejně příjemné.

Do Klubu se dostanou ti senioři, kteří se stanou čtecí babičkou či dědečkem, docházejí do mateřské školky, kde čtou dětem pohádky a příběhy. Je to velice krásná mezigenerační aktivita, která má pro děti velký přínos. Vždy se moc těší, až dorazí jejich čtecí babička nebo dědeček, často jim pak vyrábí na oplátku dárečky k svátku nebo například k Vánocům.

Klub se schází několikrát ročně a pokaždé je připraven zajímavý program. Tentokrát jsme si v knihovně povídali o novinkách ze světa dětských knih, které nám přiblížila paní Dáša Ettlerová.

Paní Ettlerová nás nejprve provedla po knihovně a ukázala nám, jak jsou knihy řazené, co je v jejich knihovně jinak a co si sami vymysleli proto, aby se návštěvníkům u nich co nejvíc líbilo. Poté nám ukázala spoustu zajímavých nových knih, ke kterým měla často připravené povídání i o jejich autorech, či ilustrátorech. Z některých knih nám část přečetla. Paní Ettlerová je bývalá učitelka z mateřské školky, pro mateřinky v knihovně pořádá pravidelné lekce. O dětské literatuře má velký přehled a její vyprávění, proložené osobní zkušeností s knihami, bylo pro nás velmi zajímavé.

Všichni jsme si setkání užili, děkujeme za krásný program a jednoznačně doporučujeme do knihovny zajít.

V případě zájmu o program Pohádkové čtecí babičky a dědečkové se na nás můžete obrátit. Napište mail na novahospoda@totemplzen.cz. Budeme se těšit na spolupráci.