Setkání rodičů a dětí v mateřské školce

V rámci velikonočního tvoření jsme zavítali do školky v Topolové ulici v Plzni na Slovanech. Sešli jsme se tu s dětmi a jejich rodiči a společně jsme se pustili do vyrábění přáníček s jarní tematikou a zdobili jsme papírová velikonoční vajíčka.

Při tvoření jsem opět využili náš oblíbený lis na papír, tentokrát byla tahle technika přímo na přání. Paní učitelky ve školce totiž při podzimním tvoření „okoukly“, jak se s lisem pracuje, a do školky si pořídily hned dva svoje vlastní. Zjistily, jak moc tahle pomůcka ušetří práci a navíc je naprosto skvělé, že si pomocí lisu mohou hodně věcí připravit samotné děti.

Setkání ve školce pro nás bylo další milou a příjemnou zkušeností a rodiče se dětem a společnému tvoření s chutí věnovali. Občas se to vyvinulo i tak, že si rodič s pomocí lisu vyrobil vlastní výrobek. A hlavně tatínky to s lisem na papír hodně bavilo, velmi vtipně komentovali, že těchto technických „hraček“ by ve školce mohlo být více. Maminky naopak plánovaly, že by si něco podobného mohly pořídit domů, zvláště ty, které doma s dětmi hodně tvoří, byly z lisu nadšené.

Krásně se povedlo i to, že některé rodiny s sebou vzaly starší nebo mladší děti. Ty starší měly možnost zavzpomínat, jaké to ve školce bylo, a ty mladší to zas mohly ve školce okouknout a třeba se i těšit na to, až do školky začnou chodit.