Společné pečení v TOTEMu Nová Hospoda

Poslední lednový den jsme se v TOTEMu Nová Hospoda pustili do společné pečení a upekli jsme výbornou bábovku podle rodinného receptu. Společné pečení totiž probíhá vždy na konci měsíce a tenhle čas není vůbec vybrán náhodně. Odpoledne se v TOTEMu na Nové Hospodě koná zápis do našich rozcestníkových aktivit a něco dobrého ke kávě je příjemným doplněním. Při zápisu si povídáme nejen o aktivitách, která nás v následujícím měsíci čekají, ale plánujeme společně i aktivity na další období.

Recept, podle kterého jsme tentokrát bábovku upekli, je recept z rodinné sbírky jednoho našeho milého seniora, který je naším stálým návštěvníkem. Je to recept jednoduchý, osvědčený a výborný, jak všichni po ochutnání konstatovali. A protože si ho nechceme nechávat jen pro sebe, podělíme se o něj, abyste i vy tuhle skvělou bábovku mohli upéct a ochutnat.

Recept na bábovku

Zvážíme 5 vajec a poté dovážíme stejné množství polohrubé mouky a stejné množství krystalové cukru. Vejce vyšleháme šlehačem, postupně přidáme odvážený cukr a jeden vanilkový cukr. Po vyšlehání přidáme mouku smíchanou s kypřícím práškem, kůru z jednoho citronu, 3 dcl vlažného mléka a asi 1 dcl oleje. Pro chuť a vůni můžeme přidat i kapku rumu. Vše nalijeme do vymazané a vysypané formy. Pečeme 45 minut na 160 stupňů ve vyhřáté troubě.

Dobrou chuť.