Společné snídaně v TOTEMu Nová Hospoda

V TOTEMu Nová Hospoda se pravidelně každý měsíc setkáváme při společné snídani. Užíváme si milé setkání plné smíchu, dobré nálady a příjemného povídání. Voní nám to tu kávou, dobrým čajem a vždycky je napečeno něco k zakousnutí. Na poslední společné snídani jsme si pochutnávali na perníkových muffinech s čokoládou, máslových sušenkách, třeném čokoládovém těstě a vajíčkové pomazánce s chlebem.

Pokud byste chtěli vyzkoušet muffiny, po kterých se při společné snídani jen zaprášilo, podělíme se s vámi o velmi jednoduchý hrníčkový recept.

Perníkové muffiny s čokoládou

Na jejich přípravu budete potřebovat:

1/2 hrnku oleje
2 vejce
1 kypřicí prášek do perníku (lze i prášek do pečiva, ale muffiny pak nebudou perníkové)
3/4 hrnku cukru krupice
1 vanilkový cukr
2 a 1/2  hrnku hladké mouky
1 lžičku citronové kůry
1 hrnek bílého jogurtu
čokoláda na zdobení

Zmíněné ingredience smícháme dohromady a vzniklé těsto plníme do formy s papírovými košíčky, ozdobíme kousky čokolády a dáme péct do předehřáté trouby na 180 stupňů zhruba na 20 minut.

Tento recept můžete různě obměňovat. Je možné do těsta přidat ořechy, nastrouhaná jablka, rozmačkaný banán, rozinky, kokos, nastrouhanou tyčinku Margot nebo jinou čokoládovou tyčinku.

Další společná snídaně proběhne v měsíci dubnu. Určitě si upečeme něco sladkého a budeme se těšit, že zavítáte mezi nás i vy. Sledujte nás a rezervujte si své místo.