Táborové Modré pírko už odvál čas

TOTEM Nová Hospoda v červenci pořádal příměstský tábor s názvem Modré pírko. Sešla se bezva parta a tábor jsme si společně moc užili.

Ze začátku jsme se navzájem trochu oťukávali. Hráli jsme spoustu her, abychom se poznali, zjišťovali jsme, kdo co umí, koho co zajímá a co by kdo chtěl dělat. Dozvěděli jsme se spoustu věcí, třeba kdo jezdí na koni, kdo rád maluje a kdo chová morčátka.

Také jsme tvořili z korálků a drátků zvířátka, náramky a náhrdelníky. Vyzkoušeli jsme si práci s lisem na papír a vyrobili jsme si super notýsky na poznámky. Namalovali jsme si originální trička se zvířátky na památku na tento tábor a vytvořili jsme Noemovu archu, kam jsme úspěšně nalodili zvířátka, která jsme vyrobili.

Moc jsme si užívali venkovní hry. Chodili jsme hrát pétanque a finské kuželky a dokonce se k nám jeden den připojili i naši senioři, kteří si spolu s dětmi zahráli pétanque a mile doplnili naši táborovou skupinu. Děti byly rády, že mají další parťáky ke hře a nadšeně je přivítaly.

Hráli jsme spoustu společenských her jako je člověče, nezlob se, Bang, Dobble, pexeso a také jsme se snažili přijít na kloub různým hlavolamům a rébusům.

Kromě toho jsme si připravovali nějaké mňamky. Pekli jsme společně muffiny s čokoládovou polevou, bábovku, vytvořili jsme si kakaový dezert se sušenkou a práce v kuchyni nás moc bavila. Děti se nadšeně hlásily o pomoc s přípravou svačinek a užívaly si to.

Program tábora byl pestrý a každý si našel to své, co ho baví. Některým se ani nechtělo poslední den tábora odcházet…