Tvoření z čajových sáčků s dětmi z MŠ

K nám do TOTEMu Nová Hospoda pravidelně docházejí děti z mateřských školek, pro které máme vždy připravený jednoduchý tvořivý program. V únoru jsme se s dětmi z plzeňské 16. MŠ v Korandově ulici, které k nám doprovodila jejich paní učitelka i s paní ředitelkou, pustili do tvoření z pestrých papírových přebalů čajových sáčků.

Ty jsou neskutečně krásným tvořivým materiálem. Jsou barevné, stejně velké, voňavé a navíc se dá pracovat i s jejich vzory. A my je sbíráme, kde se dá. I vy nám můžete přispět, střádat tyhle barevné čajové přebaly a pak nám je do TOTEMu Nová Hospoda donést.

Tentokrát jsme z papírových přebalů pomocí raznic vykrájeli drobné tvary, které pak děti lepily na připravené výřezy motýlků. Kromě těchto výřezů děti zdobily motýlky i pastelkami a samy si je i vystřihovaly. Vždy ze tří motýlků pak po slepení vznikla krásná 3D dekorace vhodná jako zápich do jarních dekorací.

Děti jsou u nás vždy nesmírně hodné a tvoření si užívají. Při práci dětem pomáhají dobrovolníci z řad našich milých seniorek, které vždy ochotně přijdou na tyto aktivity. Pro všechny to bylo velmi příjemné mezigenerační setkání a už teď se těšíme na další. To proběhne opět v březnu a jeho datum najdete v našem březnovém TOTEMovém rozcestníku.

Za podporu mezigeneračních aktivit děkujeme Nadaci Kooperativy.