Výlet do Stříbra s překvapením

TOTEM Nová Hospoda se vydal na výlet do Stříbra, kde na nás čekala naše milá průvodkyně, paní Jiřina Hrubá, která nás provázela po Stříbře a jeho okolí.

A co všechno jsme měli možnost ve Stříbře objevit?

Společně jsme se vypravili prosluněným lesem na Křížovou cestu, kde jsme mohli obdivovat čtrnáct zděných výklenkových kapliček. Ve výklencích jsou znázorněny výjevy poslední cesty Ježíše Krista. Křížová cesta nás velmi zaujala a nebylo výjimkou, že jsme si jednotlivá zastavení vyfotili na památku. Díky této naučné vycházce jsme měli možnost zjistit, co všechno nám naše země nabízí za skvosty, které stojí za návštěvu.

Překvapení na radnici

Po procházce lesem se zastaveními na Křížové cestě následovalo překvapení. Došli jsme na náměstí k radnici, kde na nás čekal tajemník města, který nás mile přivítal a pozval na prohlídku radnice. Měli jsme možnost navštívit obřadní síň, kde nám pan tajemník velmi poutavě vyprávěl o historii Stříbra a na konci prohlídky radnice jsme všichni dostali upomínkové předměty se stříbrskou tematikou – magnetku na lednici, pamětní minci a odznáček s erbem města.

Také jsme si prošli malebné náměstí, kde k nám historie přímo promlouvala a další naše kroky směřovaly na společný oběd do jedné z místních restaurací. U oběda jsme si povídali, zhodnotili náš výlet a shodli jsme se na tom, že se výlet opravdu vydařil a budeme odjíždět do našich domovů s pocitem hezky stráveného dne s příjemnými lidmi.

Tenhle výlet nebyl rozhodně poslední. Už plánujeme další. Sledujte náš TOTEMový rozcestník, ať vám neunikne žádná z našich chystaných akcí.