Novinky i stálice v Programu na nouzový stav

Pokud na našem webu sledujete Program na nouzový stav, nebo se se tam alespoň občas mrknete, mohlo by vás zajímat, že se tam v minulých dnech vyklubaly zbrusu nové tipy, jak si zpestřit den…

Lukáše Houšku znáte z některých TOTEMových akcí, stojí také v čele plzeňského spolku Zestínu, který pořádá přednášky, komentované vycházky, výpravy po krajině, koncerty, workshopy a různé kurzy. Zaměřuje se především na Plzeň, její historii, současnost, architekturu a umění. V lednu 2021 představili novou video sérii s názvem Plzeň známá neznámá o okrajových a méně známých místech Plzně a o okolních obcích. Krátká videa vás vezmou za méně známými příběhy, které jsou mnohdy stále ještě vepsané do podoby ulic, zdí a domů. Těšit byste se mohli na 99 plánovaných dílů, které budou postupně a nepravidelně zveřejňovány zde.

TOTEM, z.s. spolupracuje také se Západočeskou galerií v Plzni, s klienty jsme zavítali na nejednu výstavu do jejích výstavních síní nebo zažili výstavami inspirované dílny či jiné programy. Západočeská galerie se musela nějak vyrovnat se situací, kdy se nemůže přímo otevřít návštěvníkům a tak připravila ucelenou nabídku, aby v časech pandemie zprostředkovala zájemcům o umění různorodé zážitky na základě svých sbírek, výstav a edukačních aktivit. V nové sekci webu – http://www.zpc-galerie.cz/online – přináší komplexní online obsah, který bude průběžně rozšiřovat.

Pokud jde o stálejší příspěvky, nesmíme zapomenout na to, že každý týden se v téhle části webových stránek objevuje nová porce úkolů z Trénování paměti. Za dlouhé období omezených možností našich aktivit se úkolů, které cvičí váš mozek a trénují paměť, nastřádala pěkná řádka, vždyť vás provázejí více méně už celý rok. Máme je roztříděné do „balíčků“ – ještě pár dnů bude aktuální tenhle: Úkoly z Trénování paměti (zima 2021) a se začátkem jara, budeme pamětními úkoly plnit zase další.

I když se v Programu na nouzový stav neobjevují nové tipy a inspirace pravidelně, určitě stojí za to tam jednou za čas kouknout, aby vám neuniklo něco zajímavého.