V TOTEMu probíhaly (do)zápisy… Máme pro vás volné místo?

Po lednových (do)zápisech v TOTEMu Bolevec, vám můžeme nabídnout několik aktivit, do kterých bude možné se před jejich zahájením v následujícím období (v dalším pololetí, s novým předplatným nebo v letním semestru) ještě přihlásit. Času už moc nezbývá, tak neváhejte, ponořte se do nabídky, a pokud vás něco zaujme, ozvěte se co nejrychleji, abyste nepropásli volné místo nebo zahájení aktivity.

Pokud vaší pozornosti dosud unikala zavedená akademická témata, třeba byste se teď nechali zlákat a vyzkoušeli některý z následujících kurzů, které mohou do skupiny přibrat (mnohdy doslova) pár dalších účastníků.

Akademie třetího věku

 • Labyrintem českých dějin (1x měsíčně ve čtvrtek od 16:00 hod.)
 • Láska, válka a život na vlnách moří a oceánů (1x měsíčně ve čtvrtek od 9:00 hod.)
 • Malířství 20. století (1x měsíčně ve středu od 13:30 hod.)
 • Toulky se Lvem domovem – opět a další nová místa  (1x měsíčně v úterý od 9:00 hod.)
 • Základy astronomie (1x měsíčně v úterý od 10:30 hod.)
 • Zoo jinak (1x měsíčně v pátek od 9:15 hod.)

Pozn.: V některých „akademických“ kurzech se uvolnilo jen jedno či dvě místa, do jiných kurzů můžeme přijmout zájemců víc.

Pro bližší informace ke kurzům a pro přihlášení kontaktujte koordinátory Akademie třetího věku:

 • Bc. Jakub Kladiva, tel.: 736 489 754, kladiva@totemplzen.cz
 • Mgr. Michaela Rubášová, tel. 608 744 002, rubasova@totemplzen.cz

Kromě Akademie třetího věku, jejíž kurzy se konají jednou za měsíc a s poplatkem 250 Kč / semestr (tj. 4 setkání), nabízíme několik volných míst také v aktivitách, které můžete navštěvovat každý týden.

Pohybové aktivity

Kdo chce podpořit svou fyzickou kondici a pravidelným pohybem osvěžit i mysl, může se chytit příležitosti a doplnit skupiny některých pohybových aktivit:

V uvedených pohybových aktivitách se uvolnilo vždy jedno místo, pouze v jedné skupině Pilates Clinic Method můžeme nabídnout místa tři.

Nebo můžete obohatit taneční skupinu Adeto a přidat se k ženám v seniorském věku, které velmi rády tančí, nebojí se pilně trénovat, pracovat na sobě, užívat si lákavé rytmy, uvolnit se a předvést svou píli před publikem. Zkoušky probíhají jednou týdně formou tanečního tréninku, kdy se opakují starší choreografie a zkouší nové. Adeto tančí s radostí, původně se specializovalo na latinsko-americké rytmy, ale časem zabrousilo i do vod country, lidových tanců nebo swingu.

Pro bližší informace k uvedeným pohybovým aktivitám a pro přihlášení kontaktujte jejich koordinátora:

 • Monika Molcarová, tel.: 777 343 792, molcarova@totemplzen.cz
 • Ivona Janušková, tel.: 732 343 947, januskova@totemplzen.cz (jen Adeto)

Tvořivé aktivity

Pustíte se s námi do tvoření drobných výrobků z různých materiálů, díky kterému budete rozvíjet své motorické dovednosti?

Ve skupině je volné jedno místo. Pro bližší informace k Rukodělným pracím a pro přihlášení kontaktujte jejich koordinátora:

 • Mgr. Jana Pittnerová, Dis., tel.: 777 980 462, pittnerova@totemplzen.cz

Osobnostně sociální aktivity

Zkuste si udržet nebo i zlepšit paměť jejím trénováním prostřednictvím různých cvičení na rozvoj kreativity, koncentrace, zlepšování slovní zásoby, smyslových cvičení, vědomostních cvičení atd. Lekce trénování paměti jsou koncipovány tak, že kromě usilovné práce si užijeme i hodně

V uvedené skupině nabízíme 1 místo. Pro bližší informace k Trénování paměti a pro přihlášení kontaktujte koordinátora:

 • Mgr. Jana Pittnerová, Dis., tel.: 777 980 462, pittnerova@totemplzen.cz

 

A pokud to máte blíž do TOTEMu Nová Hospoda, třeba rádi využijete pár volných míst v jedné nebo druhé skupině Trénování paměti (úterý 9:0010:15 hod. a úterý 10:30–11:45 hod.). Pro bližší informace k uvedeným skupinám Trénování paměti nebo pro přihlášení kontaktujte jejich koordinátora (a zároveň lektora):

 • Markéta Hallová, tel.: 777 343 692, novahospoda@totemplzen.cz.