Zahradnický klub

Kolem zahrady se vytvořila skupina seniorů z řad TOTEMových klientů, kteří se pravidelně každý týden schází a zahradu obhospodařují. Cílem první sezóny v roce 2020 bylo vyzkoušet si pěstování  konkrétních plodin na daném místě, starat se o pozemek, sdílet své zkušenosti, získat nové poznatky, smysluplně využít čas a být součástí komunity lidí, které spojuje záliba v zahradničení a ochota pomoci vytvořit příjemný prostor nejen pro sebe, ale i pro ostatní.

V roce 2021 jsme navázali na pravidelná setkávání a pokračovali v budování zahrady podle projektu, na kterém jsme společně pracovali předminulý rok.

Jsme stále na cestě, ale jako se říká, i cesta je cíl. Děkujeme všem našim zahradníkům, kteří nám s láskou a péčí pomáhají.

V roce 2022 se opět pravidelně každý týden schází skupinka zahradníků. Zahradničí, sdílí své zkušenosti, tvoří..

Ani rok 2023 není výjimkou a po zimní zahradnické pauze se opět začal pravidelně každé pondělí dopoledne scházet Zahradnický klub.

Od dubnu 2024 se „naši“ senioři a seniorky opět začali pravidelně každý týden scházet a zahradničit na TOTEMové zahradě, tvořit, sdílet, radovat se…