Potkávání se školkami

Významnou součástí programové náplně TOTEMu Nová Hospoda tvoří organizace různých mezigeneračních aktivit. Považujeme za velmi přínosné umožňovat setkávání generací dětí předškolního věku a generace seniorského věku. Ty se v dnešním uspěchaném světě často nemají možnost potkat a něco spolu tvořit, povídat si, vzájemně si předávat na jedné straně dětskou energii a radost ze života a na straně druhé, té seniorské, moudrost, čas a trpělivost.

Namátkou z dosud realizovaných aktivit – pro obyvatele domu v Prostřední ulici v Plzni – Nová Hospoda jsme ve spolupráci s 24. MŠ Plzeň uskutečnili vernisáž výstavy dětských kreseb, kterou děti a paní učitelky doprovodily pásmem básniček a písniček. Na oplátku jsme pro 24. MŠ domluvili návštěvu dvou seniorek, které děti uvedly do tajů drátování. V předvelikonočním čase si společně vytvořily krásné ovečky.

V 91. MŠ Plzeň jsme spolu s učitelkami třídy Štěňátek zprostředkovali společné dopoledne, kdy seniorky s dětmi připravily výborné koláčky – od zadělání těsta po ozdobení a upečení. A samozřejmě ochutnání 🙂

Nápadů na různé mezigenerační aktivity je mnoho, zájem ze strany mateřských školek a seniorů je velký, což nás těší a motivuje k další činnosti.

Za finanční podporu programu děkujeme:

 

Individuálním dárcům v rámci veřejné sbírky