POHÁDKOVÉ BABIČKY

Pohádkové čtecí babičky či dědečkové

V roce 2019 se Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM zapojilo do programu PŘEČTI. Seniorky a senioři, naše pohádkové čtecí babičky a dědečkové, čtou dětem pohádky v mateřských školách. Vždy se snažíme vybrat školku, která je pro seniora blízká, ať již vzdáleností nebo srdcem. Program se setkal s velkým ohlasem jak ze strany mateřských škol, tak i seniorů.

KDO JE POHÁDKOVÁ ČTECÍ BABIČKA NEBO DĚDEČEK?

Senioři, kteří chodí pravidelně jednou týdně číst dětem pohádky do mateřské školy se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky. Právě díky pravidelnosti se zde otevírá prostor pro vznik mezigeneračních vazeb, dialogu a přátelství. Pro děti se čtení s pohádkovou čtecí babičkou nebo dědečkem stává neodmyslitelnou součástí běžného týdne. Při poslechu rozvíjí svou fantazii a cit pro jazyk. Mohou vstřebávat od seniorů klid, rozvahu a přiblížit se starší generaci. Senioři na oplátku čerpají energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších. Důležitý je pocit užitečnosti a potřebnosti, který díky němu opět získávají.

CHCETE SE STÁT POHÁDKOVOU ČTECÍ BABIČKOU NEBO DĚDEČKEM?

Jste aktivní senior, který rád čte? Chcete strávit 20-30 minut týdně předčítáním dětem? Pokud ano, pak hledáme právě Vás! Co od Vás budeme požadovat? Kromě dobré nálady a chuti číst pouze prohlášení o zdravotní způsobilosti a výpis z rejstříku trestů. Chcete se k nám přidat? Rádi vás přivítáme v Klubu čtecích babiček a dědečků. Neváhejte nás kontaktovat, těšíme se na vás!

Kontaktní osoba:

Martina Červenková
tel.: 777 343 692, e-mail: cervenkova@totemplzen.cz