Děti z Kompasu uklízely Česko

V úterý 26. září bylo krásné odpoledne, které lákalo k procházkám a venkovním akcím. A to bylo moc dobře, protože děti z TOTEMové skupinky KOMPAS ® vyrazily na úklid sídliště v rámci akce Ukliďme Česko. Sešlo se nás celkem 12, z toho 7 dětí a 5 dospělých. K dětem z KOMPASu se přidala ještě jedna maminka se synem.

Rozdali jsme si rukavice, připravili pytle a vyrazili jsme. Se sbíráním odpadků jsme začali téměř okamžitě, protože kuřáci z nedaleké restaurace odhazují nedopalky, kde se jim zlíbí. Ostatně nedopalky byly asi nejčastějším odpadem, který jsme nacházeli. Před 1. ZŠ bylo také co sbírat – vyhozené svačiny, kšiltovka ve fontáně a další „poklady“, které ztratili či zahodili nejspíše nezbední školáci. Ale nejen školáci vyhazují různé „zajímavosti“ – vedle věžáku pod školou byl v křoví vyhozen celý zatavený oběd, který nám téměř, jak se říká, „šel naproti“.

Došli jsme až ke hřbitovu, kolem něj zpět a vnitroblokem okolo dětského hřiště jsme se vraceli zase zpátky. Dvě hodiny utekly jako voda, uklidili jsme více než 3 ha sídliště, sesbírali 1,5 pytle odpadků a měli jsme dobrý pocit, že jsme byli užiteční a pomohli jsme přírodě.

Uklízeli jsme s dětmi již na jaře a k akci Ukliďme Česko se budeme připojovat i nadále. Jak se podzimní úklid dařil, se můžete podívat ve fotogalerii.