Hledáme dobrovolníky, hledáme vás?

Pro naše TOTEMové programy nebo pro naše partnerské organizace hledáme dobrovolníky. Poptáváme nadšené lidi pro velmi pestrou paletu aktivit. Můžete povídat o svých cestách po zajímavých koutech světa, doučovat děti, vést cvičení pro seniory, být „pohádkovou čtecí babičkou“, natáčet videa na YouTube či podpořit některý z běžeckých závodů… Vybírejte a ozvěte se nám. Pomáháme, kde je třeba, pomáhejte s námi.

Upovídaní cestovatelé

Baví vás cestování a máte chuť se o své zážitky z cest podělit s ostatními? Pobočka TOTEM Nová Hospoda hledá vášnivého cestovatele, který by uspořádal cestovatelské promítání na Nové Hospodě. Budeme se těšit na osobní setkání.
Komu se hlásit:
Jarka Zajíčková, novahospoda@totemplzen.cz, tel.: 777 343 692

Doučování AJ + ČJ

17letá slečna z Ukrajiny potřebuje akutně doučit Anglický a Český jazyk potřebný ke studiu na vysoké škole.
Komu se hlásit:
Helena Vernerová, vernerova@totemplzen.cz, tel.: 732 773 858

Natáčení videí na TOTEMový YouTube kanál

Hledáme dobrovolníka, který by měl čas a chuť podpořit náš tým v oblasti tvorby videoprogramů. Domluvíme konkrétní aktivitu, kterou je třeba natočit (tvořivou dílnu, videorecept, besedu, koncert), pozveme lektory, máme techniku. Potřebujeme člověka, který natočí cca 2 pořady měsíčně, sestříhá a připraví k vyvěšení na YouTube.
Komu se hlásit:
Jakub Kladiva, kladiva@totemplzen.cz, tel.: 736 489 754

Podpora (příp. vedení) pohybových aktivit v TOTEMu

Hledáme dobrovolníka, který by mohl podpořit nebo rozšířit tým lektorů, kteří v TOTEMu vedou pravidelné pohybové aktivity pro seniory, a podle svých časových možností a zkušeností se cvičením je zastoupit např. v případě jejich dlouhodobějšího výpadku. V TOTEMu se cvičí v malých skupinách o 8–12 lidech, jednotlivé cvičení trvá 1–1,5 hod. časově jsou pohybové aktivity rozloženy mezi 9. a 15. hodinou, běží tu kondiční cvičení, cvičí se jóga nebo vsedě na židlích apod. Uvítáme i možnost vést tzv. pohybový klub jednou měsíčně v rámci nabídky jednorázových akcí – TOTEMového rozcestníku.
Komu se hlásit:
Michaela Rubášová, rubasova@totemplzen.cz, tel.: 608 744 002

Pohádkové čtecí babičky nebo dědečci

V Plzni a okolí hledáme pohádkové čtecí babičky a dědečky, kteří by chtěli pravidelně docházet jako dobrovolníci do mateřských škol předčítat dětem pohádky.
Komu se hlásit:
Blanka Sýkorová, sykorova@totemplzen.cz, tel.: 773 319 273

Doučování AJ

Slečna ze 7. třídy potřebuje pomoci s anglickým jazykem. Nejlépe ve čtvrtek odpoledne od 13 hodin v TOTEMu v Bolevci.
Komu se hlásit:
Helena Vernerová, vernerova@totemplzen.cz, tel.: 732 773 858

Kamarád pro 15letého kluka

Pro 15letého kluka ze Stupna hledáme staršího kamaráda, který s ním bude chodit ven, podpoří ho v jeho zájmech (anime, manga, cosplay) a pomůže mu získat důvěru k lidem.
Komu se hlásit:
Helena Vernerová, vernerova@totemplzen.cz, tel.: 732 773 858

Dobrovolník na společné běhání

Pro 13letého chlapce s PAS hledáme dobrovolníka na společné běhání. POZOR! Bydlí u Stoda, cca 27 km od Plzně. Na úhradě dopravného se lze s matkou domluvit.
Komu se hlásit:
Martin Pergl, pergl@totemplzen.cz, 608 744 920

Dobrovolníci, kteří podpoří akce

  • 2. 4. 2022 Ukliďme Česko

Pokud máte zájem uklidit své okolí, přihlaste se nám a my vám poskytneme rukavice a odpadkové pytle, které si můžete vyzvednout buď v TOTEMu Bolevec (Kaznějovská 51, Plzeň) anebo v TOTEMu Doubravka (Tešínská 26, Plzeň)

  • 23. 4. 2022 Krajský půlmaraton Plzeňského kraje

Půlmaraton ani jiný závod nemusíte běžet, ale úplně postačí, pokud pomůžete s občerstvením závodníků a pohlídáte pár silnic, aby nikdo nikoho nezajel. Podmínkou je jen věk 18+ a dobrá nálada.

  • 23. 4. 2022 Pilsen Trail – Brdy

Hledáme dobrovolníky, kteří pomohou na tradičním běhu PILSEN TRAIL – BRDY. Dopravu máme zajištěnou. Proto pokud si chcete užít příjemné dopoledne v brdských lesích, hlaste se.

Komu se hlásit:
Marie Vašková, vaskova@totemplzen.cz, tel.: 777 343 582