Krizová linka je tu pro vás i v době adventu

I v době adventu můžeme oslovit naše dobrovolníky a nechat si nákup donést domů.

Projekt MOSTY je pokračováním krizové linky, kterou na jaře roku 2020 na základě vyhlášení nouzového stavu spojeného s epidemií koronaviru zřídilo město Plzeň. Od června projekt přešel plně pod TOTEM, z.s. a my každý den řešíme řadu poptávek, především z řad seniorů.

Zavolat nám může jak senior, tak rodič samoživitel či člověk v nouzi, který nemá nikoho, kdo by mu došel na nákup, vyzvedl léky, doprovodil k lékaři, vyvenčil pejska nebo si s ním jen popovídal.

Právě pocit samoty a izolace je to, co hlavně seniory v současné době nejvíce trápí. I v době adventu jsme tu pro vás, máme připraveno cca 100 dobrovolníků, kteří vám rádi pomohou. Víme, že je pro někoho z vás těžké si o pomoc říci, ale nebojte se, jste tu od toho a pro vás. Myslíme si, že ve svém životě jste pomáhali ostatním, co vám síly stačily, proto si nyní nechte pomoct zase vy.

Každý den slyšíme mnoho různých příběhů, některé jsou velmi smutné. Ale už mnohdy společný telefonát přinese do života radost a trochu útěchy.

Proto chceme, abyste věděli, že na svoje trápení nemusíte být sami a můžete se nám ozvat. Snažíme se propojovat seniory a dobrovolníky, vytvořit mezi nimi pomyslný most, kterým pak společně kráčí po jejich cestě.

Krizová linka projektu MOSTY je v provozu ve všední dny od pondělí do pátku v čase 9:00 – 15:00 hod. Volat můžete na tel. číslo 374 790 399, těší se na vás Jana Pittnerová, koordinátorka projektu MOSTY