V TOTEMu probíhaly (do)zápisy… Máme pro vás volné místo?

Po lednových (do)zápisech v TOTEMu Bolevec, ve kterých stávající účastníci v minulých dnech potvrzovali svůj zájem v aktivitě dál pokračovat (24. 1. a 26. 1. 2023), vám nabídneme aktivity, do kterých bude možné se ještě před jejich zahájením v následujícím období (v dalším pololetí, s novým předplatným nebo v letním semestru) přihlásit.

Už teď vás můžeme pozvat do kurzu Akademie třetího věku, který se bude věnovat filozofickým otázkám. V listopadu a v lednu jste se díky ukázkovým lekcím mohli seznámit nejen s jeho lektorkou, Mgr. Jitkou Paitlovou, Ph. D., ale i s některými filozofickými tématy a také si udělat představu o tom, jak by kurz zaměřený na filozofii probíhal. Pokud vás lekce zaujaly nebo pokud vás láká ponořit se do filozofických myšlenek, zapište se do kurzu s názvem Po čem se táže filozofie. Bude probíhat jednou měsíčně ve středu od 14:00 hod., poplatek 250 Kč / semestr (=4 setkání).

Pokud vaší pozornosti dosud unikala zavedená akademická témata, třeba byste se teď nechali zlákat a vyzkoušeli některý s následujících kurzů, které mohou do skupiny přibrat pár dalších účastníků.

Akademie třetího věku

 • Poznávání světa očima českého námořníka (1x měsíčně ve čtvrtek od 9:00 hod.)
 • Toulky se Lvem domovem (1x měsíčně v úterý od 9:00 hod.)
 • Toulky se Lvem letem světem (1x měsíčně v úterý od 13:00 hod.)
 • Výpravy za poznáním (1x měsíčně ve čtvrtek dopoledne)
 • Základy astronomie (1x měsíčně v úterý od 10:30 hod.)
 • Zdraví v myšlení (1x měsíčně ve středu od 13:30 hod.)
 • Zoo jinak (1x měsíčně v pátek od 9:15 hod.)

Pozn.: V některých „akademických“ kurzech se uvolnilo jen jedno či dvě místa, do jiných kurzů můžeme přijmout zájemců víc.

Pro bližší informace ke kurzům kontaktujte koordinátory Akademie třetího věku:

 • Bc. Jakub Kladiva, tel.: 736 489 754, kladiva@totemplzen.cz
 • Mgr. Michaela Rubášová, tel. 608 744 002, rubasova@totemplzen.cz

Kromě Akademie třetího věku, jejíž kurzy se konají jednou za měsíc a s poplatkem 250 Kč / semestr (tj. 4 setkání), nabízíme několik volných míst také v aktivitách, které můžete navštěvovat každý týden.

Jazykové aktivity

Pokud ovládáte některý z cizích jazyků a chtěli byste si tuto znalost udržet aktivní a živou, můžete se připojit do našich konverzačních klubů a jednou týdně si s ostatními účastníky hodinku poklábosit ve španělštině, ruštině nebo francouzštině:

 • Konverzace španělština (čtvrtek 13:15 hod.)
 • Konverzace ruština (pondělí 13:00 hod.)
 • Konverzace francouzština (čtvrtek 9:15 hod.)

Pro bližší informace ke konverzačním klubům kontaktujte jejich koordinátora:

 • Bc. Jakub Kladiva, tel.: 736 489 754, kladiva@totemplzen.cz

Pohybové aktivity

Kdo chce podpořit svou fyzickou kondici a pravidelným pohybem osvěžit i mysl, může se chytit příležitosti a doplnit skupiny některých pohybových aktivit:

Místa se případně mohou uvolnit také ve Zdravotním cvičení (čtvrtek 17:30–18:30 hod.), jisté to ale bude až po 15. 2. 2023, kdy účastníkům končí aktuální předplatné.

Nebo můžete objevit kouzlo ženského tance v rytmu orientální hudby se Zdeňkou Pelikánovou. Tanec vám pomůže zlepšit pohyblivost, podpořit ženskost pohybů, umožní vám cítit se krásně a smyslně a oprostí vás alespoň na chvíli od každodenních starostí.

Pro bližší informace k uvedeným pohybovým aktivitám kontaktujte jejich koordinátora:

 • Monika Molcarová, tel.: 777 343 792, molcarova@totemplzen.cz
 • Miroslava Kudrnová, tel. 734 672 591, kudrnova@totemplzen.cz (jen Orient se Saidou)

Tvořivé aktivity

Co takhle zabořit ruce do hlíny a přetvořit ji v misku, zvonek, závěsnou dekoraci či v cokoli jiného užitečného či ozdobného vás napadne? Pustíte se s námi do keramického tvoření? Není důležité, jak zkušení jste, každý bude postupovat kroky a tempem, které mu vyhovují.

Pro bližší informace k uvedeným tvořivým aktivitám kontaktujte jejich koordinátora:

 • Monika Molcarová, tel.: 777 343 792, molcarova@totemplzen.cz

 

Pokud se budete chtít se do některé pravidelné aktivity v boleveckém TOTEMu nově připojit, využijte poslední zápisový den:  úterý 31. 1. 2023 v čase 9:00–18:00 hod. a přijďte se přihlásit (v tento den bude při zápisech rozhodovat pořadí zájemců o volná místa).