Dobrovolnické dny s Kooperativou

Firemní dobrovolnický den jsme plánovali letos mnohem dříve, ale kvůli koronavirovým opatřením proběhl ten první až v pondělí 17. 8. 2020 a další v úterý 25. 8. 2020. Obě akce si vzal na starost náš dlouholetý partner Kooperativa pojišťovna a.s., Agentura Západní Čechy a my moc děkujeme za pomoc a skvělou spolupráci.

První parta nám v pondělí 17. 8. pomohla s údržbou našich pomůcek a s úklidem. Vrhli se do toho s tak velkým nadšením, že už po první hodině jsme intenzivně vymýšleli další úkoly na odpoledne… Vyzbrojeni rukavicemi, hadříky, košťaty, rozprašovači s dezinfekcí a kyblíky se pustili do práce. A výsledek? Umyto a vydezinfikováno máme:

– klávesnice notebooků, PC myšek a kabelů v PC učebně
– gymnastické míče z malé tělocvičny
– cvičící podložky, posilovací činky a gumy i masážní míčky
– madla a stolečky u židlí v učebně Akademie 3. věku
– křesla v odpočinkové zóně u akvária

Dále se povedlo:

– vyprat a zpět pověsit závěsy v malém sále
– zamést podlahu pod velkými zahradními kontejnery na terase
– neplánovaně opravit i utržený provázek s vystavenými fotografiemi v PC učebně, protože to tak prostě nešlo nechat…

Fotodokumentaci ze 17. 8. 2020 najdete ZDE.

Druhá parta dorazila v úterý 25. 8. a pustila se do tvoření dekorací z podpalových dřívek, látkových obalů na knížky a dekorování plátěných tašek. Výrobky využijeme při naší účasti na akcích pro veřejnost, kde můžeme díky nim přilákat kolemjdoucí k našemu prezentačnímu stánku a ziskem z prodeje přispět na dobročinné projekty či získat prostředky na naši vlastní činnost. Pomoc firemních dobrovolníků byla tentokrát o to důležitější, že jsme dlouhé měsíce nemohli tvořit s našimi seniorskými klienty. Zásoby výrobků z našich dílen tak byly dost na dně.

A do čeho se dámy pustily? Zlákaly jsme je na nynější hit – tvoření z podpalových třísek. Ty nenaštípané doma sekyrkou, ale průmyslově nařezané, jsou totiž jedna jako druhá a krásně se z nich slepují nejenom krabičky a rámečky. Během první hodinky tak vzniklo 15 stojánků, 8 závěsných tabulek a 10 rámečků na fotky či obrázky. Lepení jim šlo opravdu od ruky a výrobky rostly před očima.

V další části dne jsme se věnovali dekorování a šití látkových obalů na knížky. Po úvodních ukázkách a instruktáži se začalo stříháním látek na potřebný formát. Pak nastalo dekorování textilními barvami, kde bylo možno popustit uzdu fantazii a výsledek je moc povedený. Barvy bylo poté potřeba zafixovat žehlením sešpendlit i s popruhem a záložkou a sešít na stroji. Ještě že jsme hromadně obnovili dovednosti při šití roušek, šlo to jako po másle! I „dřívkařky“ si nakonec mohly techniku vyzkoušet při zdobení látkových tašek. A zvládly to taky na jedničku. Výsledkem je 10 ručně šitých a zdobených knižních obalů a 2 dekorované tašky. A je to krása, až zrak přechází.

Fotodokumentace z 25. 8. 2020 k nahlédnutí ZDE.

Kromě práce jsme našim skvělým pomocníkům připravili také malé polední pohoštění, se kterým nám v prvním termínu pomohly v kavárně Caffé Diem a ve druhém v restauraci Pivstro. Obě party jsme také provedli naším centrem a povídali si spolu o tom, pro koho tu v TOTEMu jsme, kdo vlastně jsme a co VŠECHNO děláme. A jak moc je pomoc tohoto typu pro naši neziskovou organizaci vítaná. DĚKUJEME a těšíme se na viděnou příště!