Velikonoce v TOTEMu: Zajíčci, poklady a zábava pro malé i velké!

Poslední březnový týden se v TOTEMu odehrála velikonoční akce pro děti z plzeňských mateřských škol, základních škol a školních družin. Interaktivního velikonočního programu se zúčastnily šikovné děti z 91. MŠ, Bolevecké ZŠ a družiny 1. ZŠ Plzeň. Celkem 220 malých účastníků si užilo tři dny plné tvoření, her a zábavy v duchu Velikonoc. Na přípravě i akci samotné se podíleli naši senioři, firemní dobrovolníci, TOTEMový tým, dobrovolnický tým a studenti z Církevní SŠ Plzeň.

Velký sál TOTEMu se proměnil v pestrou tvůrčí dílnu, kde se rozvíjela fantazie i znalosti. Děti se nejprve dozvěděly o velikonočních tradicích a zvycích od Květné neděle až po Velikonoční pondělí, povídaly si o typických pokrmech a zvycích v rodinách, a poté se s chutí pustily do tvoření.

Na pěti stanovištích čekaly na malé tvůrce různé aktivity… U prvního zastavení si děti dotvářely svého látkového zajíčka, kterého vycpaly a kterého jim následné ochotné dobrovolnice zašily. Pak si děti svého zajíčka podle libosti ještě dozdobily. Na dalších stanovištích se mohly pustit do hádanek, doplňovaček a pracovních listů s velikonoční tematikou. Starší děti si procvičily i anglická slovíčka. Zábavným stanovištěm bylo hledání pokladu. Nebylo to jen tak, v tubách děti hledaly 10 vajíček, která se ukrývala buď v knoflících, hrachu, lněném semínku či mixu hrachu, fazolí a čočky. Děti to ovšem skvěle zvládly a všechna vajíčka pokaždé objevily. Domů si pak odnesly spolu se zajícem i vyplněné pracovní listy jako památku na společně strávený čas v TOTEMu.

Velký dík patří všem, kteří se na akci podíleli…

… pracovnímu týmu z TOTEMu, který tvořil základy pro dotvoření dětmi: šil, tvořil, maloval, stříhal a zdobil.
… seniorkám, které v rámci svých aktivit v TOTEMu ušily polotovary velikonočních zajíčků a při samotném tvoření pomáhaly dětem zajíčky zašívat.
… dobrovolníkům, kteří nás při náročném tři dny trvajícím programu podpořili na jednotlivých stanovištích – ať už byli z TOTEMu nebo ze spolupracujících firem – Česká podnikatelská pojišťovna, ČEZ, Kooperativa a Plzeňský Prazdroj,
… studentkám a studentům Církevní SŠ Plzeň s doprovodem pedagožky za zabezpečení programu jednoho dne.

Těšíme se na další společné akce!