KOMPAS® na pobytu v Dýšině

Celoroční program KOMPAS® vyvrcholil pětidenním osobnostně rozvojovým pobytem na faře v Dýšině v termínu 27. – 31. 7. 2020.

S laskavým svolením pana faráře Libora Bučka jsme postavili stany v koutě rozlehlé farní zahrady a pak už jsme si jenom užívali krásného léta. Většina účastníků ještě nikdy předtím nestanovala, a proto se všichni na spaní pod stanem moc těšili. V průběhu pobytu dokonce děti podle vlastního scénáře natočily kratičký film „Kamarádi na táboře“. Před sepsáním scénáře jsme se společně bavili na téma kamarádství a dozvěděli jsme se, že „správný kamarád musí mít hezké uši“, což jinak řečeno znamená, že kamarád prostě musí umět naslouchat.

Kromě natáčení jsme ještě stihli dvakrát navštívit koupaliště v Nové Huti a také Kotvičníkovou farmu v nedalekém Sedlecku. Naše kuchařka Martina nám celou dobu vařila samé dobroty a děti ji za to nakonec odměnily speciální vlastnoručně vyrobenou medailí.

Za podporu chceme poděkovat Globusu Chotíkov, který nám na pobyt daroval potraviny a drogerii, a spolku Klub přátel dětí dětských domovů za finanční příspěvek, díky kterému se pobyt vůbec mohl uskutečnit.

Fotografie z pobytu i krátký film vlastní produkce najdete ZDE.