Rok 2020

V létě 2020 jsme využili terasu a obklopeni bujnou zelení jsme tvořili v našich kreativních dílnách, sešli jsme se na podvečerní akci za doprovodu akordeonu, využívali příjemného posezení při konzultacích s našimi klienty, na zápisech do kurzů a rozcestníkových akcí atd.

Skupinka dobrovolníků ze Zahradnického klubu se vydala do obce Sedlecko na kotvičníkovou farmu, aby si tak rozšířila své znalosti, inspirovala se a mohla tak něco přenést také k nám na zahrádku. Společně s touto skupinkou a zahradními architektkami jsme také vymýšleli budoucí podobu zahrady.

V září přivítala zahrada řadu návštěvníků na Slavnostním zahájení TOTEMového roku, při kterém také byla doubravecká pobočka oficiálně otevřena.

V rámci rozcestníkové akce jsme se ještě jednou vydali na exkurzi kotvičníkové farmy.

V říjnu jsme uspořádali náš první kuchařský workshop pod názvem Z darů TOTEMové zahrádky, na kterém jsme si z vypěstované zeleniny společně uvařili několik dobrot – petrželové pesto, hummus z cizrny, pražená dýňová semínka a dýňový krém.

Listopadové vaření jsme bohužel museli, vzhledem k vládním opatřením zakazujícím hromadné akce, zrušit.

V prosinci nám Nadační fond Zelený poklad schválil projekt na další budování zahrady, které nás čeká v roce 2021. Děkujeme!