Rok 2020

Září 2020

V září ožila zahrada také dětskou energií. Poprvé se tu sešly děti ze třídy Kytička z nedaleké 50. MŠ s našimi seniorkami. Společně poznávaly zeleninu, sklízely mrkev a rajčátka, zalévaly, hledaly kompost, poznaly zdejší zvířecí obyvatele, hledaly a vybarvovaly obrázky, vyloupávaly fazole, malovaly, povídaly si.

Naším cílem je poskytnout prostor a příležitost k dialogu mezi dětmi a seniory a jejich vzájemnému obohacení, rozvíjet a podporovat lásku a úctu k přírodě, učit se novým věcem, učit se navzájem.

Říjen 2020

Po 14 dnech jsme se opět potkali s dětmi ze třídy Kytička. A protože jsme měli tentokráte dvě střídající se skupiny a tudíž méně času, museli jsme to vzít opravdu hodně rychle.. Vytrhnout červenou řepu v duchu pohádky O veliké řepě, proběhnout dráhu a roztřídit řepu do košíků a hrnců, vytvořit si kaštánkový zápich, něco namalovat, vytrhnout mrkvičky, otrhat rajčátka a kedlubny, zastříhat květy měsíčků, vyloupat fazole. Ale všechno jsme to zvládli, s úžasnými malými pomocníky to byla zase jedna velká radost.