Rok 2021

Červen 2021

Po dlouhé době k nám dorazila parta úžasných dětiček ze třídy Kytička, moc jsme se na všechny těšili! Motivem setkání byli motýli. A také jsme sázeli a zalévali, aby nám to tu pěkně rostlo a nejen motýlci se na naši zahrádku rádi vraceli.

V červnu jsme se viděli ještě jednou a povídali si o včelkách, vyráběli jsme jim občerstvení – sladkou kašičku pro případ, když jsou včelky hodně unavené, osadili jsme si a ozdobili květináč a samozřejmě zalévali.

Září 2021

Jsme moc rádi, že jsme na TOTEMové zahradě mohli s našimi seniory přivítat třídu nových dětiček ze třídy Kytička. Prohlédli jsme si společně zahrádku, seznámili se se žížalou Elinkou, poznávali zeleninu, která tu roste, tahali řepu, ochutnávali hrášek, zalévali, trošku i běhali, také malovali a povídali si .

V záři ožila zahrádka krásnou dětskou energií ještě jednou při našem dalším mezigeneračním setkání, na kterém jsme „vařili“ lečo , zalévali a přesazovali.

Říjen a listopad 2021

Dva říjnové a dva listopadové termíny nám bohužel nevyšly, dešti a větru jsme neporučili, zahradnický rok je zkrátka nevyzpytatelný. Moc se těšíme se na další setkávání.

Prosinec 2021

Zahrada odpočívá, a tak jsme v prosinci s dětmi nazdobili malý stromeček na zahradě a užili si sněhové radovánky :-).