Rok 2022

Duben 2022

První letošní setkání dětí a seniorů na naší TOTEMové zahrádce se neslo v duchu oslav jara a Velikonoc. Moc jsme se na všechny děti těšili a společně strávený čas jsme si všichni moc užili. Jukněte do odkazu zde.

Na našem dalším dubnovém setkání jsme s dětmi udělali kus práce – hledali jsme jarní květiny, přesazovali bylinky do květináčků a připravovali je na Burzu zahradních rostlin, seli karotku, vyrobili si zajíčka a zazpívali si. Fotečky najdete zde.

Květen 2022

Společně jsme si zas užili hezký čas na zahrádce.. Hledali jsme, co za ten týden povyrostlo, seli ředkvičky, osadili truhlíky a ozdobili je keramickými zápichy, rozesadili další sazeničky, vyráběli papírovou kytičku, povídali si o včelkách  a „vařili“. Nakouknout můžete zde.

Na druhém květnovém setkání jsme  hledali malé žížalky, které se nám po dešti rozutekly po celé zahrádce, prošli si žížalí cestičky, pleli, aby nám rostlinky hezky rostly, seli hrášek, zasadili muškáty, zkontrolovali a doplnili včelí kašičky, sklidili ředkvičky, vyráběli, chytali ryby, povídali si. Mrkněte se na to všechno zde.

Červen 2022

Tématem červnového potkání se na TOTEMové zahrádce byla voda, což děti v horkém dopoledni obzvláště ocenily. Společně jsme vyzkoušeli vodní hru z různých hadic, lahví a trychtýřů, objevili jsme mezi záhony novou fontánku, kterou pohání sluníčko, malovali duhu, foukali do domácích bublifuků, hráli hry, zalévali, povídali si a otrhali první jahůdky. Fotečky k nahlédnutí zde.

Druhé červnové a zároveň poslední setkání jsme si jako vždy moc užili – vzpomínali jsme, co jsme tu společně od září prožili, malovali kakaem to, co se nám tu nejvíce líbilo nebo nás jinak zaujalo, hráli si s vodní hrou a bublifuky, seli hrášek, zalévali, trhali a pochutnali si na plodech naší práce – červeňoučkých jahůdkách, povídali si. Nakouknout můžete zde.

Září 2022

Na TOTEMové zahrádce jsme s dědou Vládíkem a babičkami Věrkou a Maruškou přivítali nové děti ze třídy Kytička z 50. MŠ. Seznámili jsme se, povídali si, tvořili, vyzkoušeli vodní hru, vytrhali a omyli mrkvičku, ochutnali měsíční jahůdky a vymysleli jméno pro žížalku, tedy vlastně žížaláka, kterému děti daly jméno Honzík. Na atmosféru našeho prvního setkání se můžete podívat zde.

Naše druhé potkání se na zahradě u TOTEMového domečku neslo v příjemné atmosféře a společné chvilky jsme si moc užili. Jukněte se zde.

Říjen 2022

S dětmi jsme tentokráte na TOTEMové zahradě „vařili“ – vyráběli a povídali si o jídle, hledali žížalky, které se nám poschovávaly všude možně, malovali křídami a připravovali vyvýšené záhony na zimu. Fotečky najdete zde.

Naše poslední setkání na zahrádce se neslo v duchu příprav na zimu, sklizně a ochutnávání. Fotečky zde. S dětmi se budeme pravidelně vídat i nadále, ale již mimo zahrádku. A vrátíme se na ni zase až na začátku zahradnické sezóny.