Meditační zahrada v Plzni

Exkurze

Meditační zahrada s Památníkem obětem zla v Plzni – Doudlevcích je místem naděje, pravdy, odpuštění a usmíření. Založil ji pan Luboš Hruška, člen Konfederace politických vězňů, který byl v době komunistické vlády v roce 1949 odsouzen a vězněn. Když byl v kriminále pokřtěn, slíbil si, že pokud přežije a vrátí se domů, přebuduje původně ovocný sad na místo, které bude upomínat na všechny oběti zla. S realizací svého slibu začal v roce 1960 po propuštění z kriminálu.

Postupně vykácel všechny ovocné stromy a začal pěstovat stovky okrasných jehličnanů a dalších vzácných dřevin. Tím vznikla ojedinělá zahradní architektura ve stylu anglického parku se dvěma okrasnými jezírky. Součástí Památníku obětem zla je také Křížová cesta, která byla vytvořena v letech 1986 až 1991. Jako poslední byla v letech 1993 až 1995 postavena kaple, která byla zasvěcena sv. Maxmilánu Kolbemu.

Pojďte s námi tento unikátní skvost navštívit, máme domluveného průvodce, k zakoupení budou i drobné suvenýry a občerstvení. Také si pustíme krátký dokumentární film (cca 30 minut) o vzniku zahrady.

není vypsaný žádný termín