Hudba

S ÚSMĚVEM SE ŽIJE LÍP…

 

Plzeňský bavič, hudebník a herec Jiří Bláha

Záznam písní z recitálu Jirky Bláhy (2019) – piano Anna Cibulová, jako hosté vystoupili Kamila Frumertová, Petr Kukla, Luboš Muchna aj.: ROZEZNÁVÁM (P. Hapka / M. Horáček), TANTE COSE DA VEDERE (P. Hapka / M. Horáček), ŠAŠKOVÉ POČMÁRANÍ (P. Hapka / M. Horáček), PATRICIE (Z. Barták / P. Markov),  RUB A LÍC (P. Novák / K. Kahovec), HLADINY (P. Hapka / M. Horáček), ŠAŠEK A ADRIANA (K. Svoboda / Zdeněk Borovec).

Pavel Šporcl: 6x v obýváku

Koncertů se nevzdal ani Pavel Šporcl, který připravil ojedinělý koncertní cyklus Pavel Šporcl – 6x v obýváku. Zakoupit si můžete z pohodlí domova – Koncerty v obýváku https://eshop.sporclarts.com/cs/40-koncerty-v-obyvaku

Zároveň začal na svém facebooku připravovat také Hudební střípky (každý všední den ve 12.00 hod.), v nichž malým posluchačům představuje velké komponisty.

Plzeňský lidový soubor

Koncert obnoveného Plzeňského lidového souboru a hostů Plzeňáci hrají a zpívají k devadesátinám Zdeňka Bláhy – k dispozici už je kompletní AUDIO i VIDEOZÁZNAM (90 minut) dole pod článkem. Uvnitř článku také celá FOTOGALERIE.

Berlínská filharmonie

Berlínská filharmonie na svých webových stránkách zpřístupnila zdarma více než 600 koncertů. V digitální koncertní síni světoznámého hudebního tělesa si lze mimo jiné pustit koncerty z posledních deseti let, včetně přestávkových rozhovorů s dirigenty a sólisty. Všechny koncerty a filmy lze spustit zdarma po dobu 30 dní po registraci zde a zadání kódu BERLINPHIL.