centrum: home
skupina (prog. linie):

Hudba

S ÚSMĚVEM SE ŽIJE LÍP…

Orchestr DJKT

P. Mascagni: Intermezzo v podání členů orchestru opery DJKT Martina Kosa a Dany Suchanové nahrané v karanténě souběžně z jejich domovů. (Přidáno 30.3.2020)

Plzeňský bavič, hudebník a herec Jiří Bláha

Záznam písní z recitálu Jirky Bláhy (2019) – piano Anna Cibulová, jako hosté vystoupili Kamila Frumertová, Petr Kukla, Luboš Muchna aj.: ROZEZNÁVÁM (P. Hapka / M. Horáček), TANTE COSE DA VEDERE (P. Hapka / M. Horáček), ŠAŠKOVÉ POČMÁRANÍ (P. Hapka / M. Horáček), PATRICIE (Z. Barták / P. Markov),  RUB A LÍC (P. Novák / K. Kahovec), HLADINY (P. Hapka / M. Horáček), ŠAŠEK A ADRIANA (K. Svoboda / Zdeněk Borovec). (Přidáno 25.3.2020)

Pavel Šporcl: 6x v obýváku

Koncertů se nevzdal ani Pavel Šporcl, který připravil ojedinělý koncertní cyklus Pavel Šporcl – 6x v obýváku. Od 24.3. bude pravidelně každé úterý a pátek ve 20:00 hod. až do Velikonoc hrát  své oblíbené skladby. Vše zdarma na adrese  www.facebook.com/pavelsporcl. Chce tímto způsobem lidi v co nejširším měřítku propojit, ukázat lidskou sounáležitost, dát jim pocit, že nejsou sami.

Zároveň začal na svém facebooku připravovat také Hudební střípky (každý všední den ve 12.00 hod.), v nichž malým posluchačům představuje velké komponisty. (Přidáno 24.3.2020.)

Plzeňský lidový soubor

Koncert obnoveného Plzeňského lidového souboru a hostů Plzeňáci hrají a zpívají k devadesátinám Zdeňka Bláhy – k dispozici už je kompletní AUDIO i VIDEOZÁZNAM (90 minut) dole pod článkem. Uvnitř článku také celá FOTOGALERIE. (Přidáno 19.3.2020.)

Berlínská filharmonie

Berlínská filharmonie na svých webových stránkách zpřístupnila zdarma více než 600 koncertů. V digitální koncertní síni světoznámého hudebního tělesa si lze mimo jiné pustit koncerty z posledních deseti let, včetně přestávkových rozhovorů s dirigenty a sólisty. Všechny koncerty a filmy lze spustit zdarma po dobu 30 dní po registraci zde a zadání kódu BERLINPHIL. (Přidáno 18.3.2020).