Kurzy a přednášky

Fotografování

Blog fotografa Josefa Cvrčka o focení. Jednoduché a srozumitelné tipy na zlepšení techniky a úpravu fotografií.

Přírodověda

BIOLOGICKÉ ČTVRTKY VE VINIČNÉ – V roce 1988 vznikla myšlenka zorganizovat na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy cyklus přednášek zabývajících se alternativními přístupy k biologické problematice a zvláště pak k problematice biologické evoluce. Už první přednášky tohoto cyklu se setkaly s obrovským ohlasem. Tento cyklus proto pokračoval i v následujících letech a pokračuje dodnes. Archiv obsahuje celkem 188 přednášek na různá témata, vybírat můžete podle štítků (předposlední oddíl v pravé části stránky).

ČRo MůjRozhlas

Archiv pořadů rozdělený podle témat, například historie, náboženství, příroda, věda. Pořady mají obvykle délku od 30 do 60 minut a najdete mezi nimi třeba oblíbené Toulky českou minulostí nebo Planetárium.

Národní zemědělské muzeum: Půlhodinka s odborníky

Na webu Národního zemědělského muzea můžete kromě jiného najít záznamy přednášek z jejich akcí. Jsou určené těm, které zajímá vše kolem zemědělství, krajiny a venkova. Připravují je ve spolupráci s výzkumnými institucemi a resortními organizacemi Ministerstva zemědělství.

Každoročně v Národním zemědělském muzeu v Praze pořádají Bylinkové dny. Dozvíte se v nich, jak přivábit do zahrad čmeláky, vyrobit si přírodní pesticid či co svědčí bylinkám pěstovaným v nádobách. Uslyšíte povídání o výrobě domácí kosmetiky nebo o spoustě dalšího.

Podívejte se na přednášky na YouTube: Bylinkový den 2019Bylinkový den 2018

A třeba vás budou zajímat i další přednášky nebo jiná zajímavá témata a tipy, které stránky Národního zemědělského muzea nabízejí v rámci projektu V muzeu jako doma, který má po dobu zavření poboček muzea  sloužit veřejnosti ke zpestření pobytu doma.

TÝDEN ZDRAVÍ – ZDRAVÁ RODINA

V průběhu týdne  22. – 27. 11. 2020 probíhaly přednášky a rozhovory s odborníky z různých oborů na téma zdraví a vše s tím spojené. Všechny přednášky byly on-line, zde najdete jejich přehled  a můžete si je pustit ze záznamu.  Z témat vybíráme: Schüsslerovy soli na podporu imunity, Běhání pro zdraví, Rodinné vztahy a péče o seniory v dnešním světě, Nezblázni se z covidu, Jak se začít otužovat, Nezanedbávejte své oči! A prevence očních vad u předškolních dětí, Tančete s námi a další.

Dne 25.11.2020 byla hostem naše paní ředitelka, Bc. Vlastimila Faiferlíková, na téma Rodinné vztahy a péče o seniory v dnešním světě.  Pokud jste nestihli přímý přenos, můžete se podívat zde. ( 26.11.2020)