Počítače a informační technologie

Jak pracovat s počítačem a na internetu

Ve spolupráci s pražskou organizací Moudrá sovička, která pro naše klienty vypsala kurzy pro seniory Spojeni na dálku, nabízíme také možnost domácího procvičování dovedností.

Základy:

TerminologieStručný popis práce s internetovým prohlížečem [4 stránky v PDF] – Klávesové zkratky

Lekce k opakování:

V úvodu každé lekce je její stručný obsah a následuje prezentace s tipy a úkoly. Materiály jsou vypracovány jako podklady pro výuku a doporučujeme je k opakování již naučeného a k osvěžení paměti. Učit se nové dovedností bez lektora je obtížné.

Návody a úkoly pro mírně pokročilé – 9 lekcí s prezentacemi (1. Složky, dokumenty, koš; 2. Internet a internetový prohlížeč; 3. Emailové služby a posílání příloh;  4. Spam, reklamy a nevyžádaná pošta; 5. Slevové portály a eshopy;  6. Internetové bankovnictví; 7. Základy práce s fotografiemi, 8. Psaní dokumentu – Word, Google Office; 9. Instalace a zálohování dat)

Návody a úkoly pro pokročilé – 8 lekcí ( 1. Vyhledávání na Google, záložky, nastavení; 2. Ukládání informací z internetu, YouTube; 3. Práce s velkými soubory, ZIP, čištění disku a aktualizace; 4. Email, SPAM, antiviry; 5. Vytvoření Google dokumentu, tabulky a vlastní mapy; 6. Programy na správu a úpravy fotek; 7. Práce ve Wordu, editace, vkládání obrázků; 8. Excel, formátování buněk, počítání)

Základní informace o práci s počítačem a internetem nejen pro seniory – 9 lekcí – další opakování a rozšíření dovedností pro pokročilé uživatele